Myszka działa tylko chwilę, a później przestaje

Witam.

 

Najwidoczniej jestem po prostu pechowy, ponieważ cały czas coś mi się psuje. Jak komputer w końcu działa dobrze, to teraz pojawił się problem z laserową myszką HID. Korzystam z niej już ponad tydzień i do tej pory nie było problemów. Dzisiaj jednak coś poszło nie tak. Włączyłem komputer i myszka działała jakieś 2 minuty, a później po prostu przestała działać. Odłączyłem ją więc od portu USB i później podłączyłem. Znów działała przez jakieś 2 minuty, a później przestała i tak w kółko.

 

Poczytałem trochę na ten temat w internecie i spróbowałem skorzystać z wymienianych rad.

  • Włączyłem menadżer urządzeń, później przeszedłem do kategorii Mysz i inne urządzenia wskazujące. Myślałem, że w Zarządzaniu energią będzie zaznaczona, ale opcja z wyłączaniem urządzenia w celu oszczędzania energii jest cały czas odznaczona.

  • W kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej wyżej wymieniona opcja była zaznaczona, więc ją odznaczyłem przy każdym porcie, niestety dalej nie pomogło.

  • Odinstalowałem myszkę razem ze sterownikami, uruchomiłem ponownie komputer i też nic.

  • Wyczyściłem myszkę “od spodu”, czyli tam, gdzie laser, dalej nic.

  • Spróbowałem ją podłączyć do innych wejść USB i również lipa.

 

Od razu mówię, że mysz jest w dobrym stanie, tzn. wszystkie kabelki są nienaruszone, a czujnik reaguje, ponieważ zmienia się natężenie światła.

 

Nie mam w tej chwili w domu drugiej myszki. Wprawdzie zawsze można kupić nową, ale najpierw chciałbym spróbować naprawić obecną. Dlatego liczę na wasze wsparcie.

Hej,

A jak wygląda działanie innych urządzeń na USB - pendrive’ów, drukarki i innych? Też są podłączana i rozłączane? Jeśli nie, to raczej obstawiałbym uszkodzenie myszki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No i trzeba sprawdzić ją na innym kompie,bo może uszkodzona.

Inne urządzenia podpięte do USB działają normalnie.

 

Póki co nie mam jak sprawdzić myszkę na innych urządzeniach, bo laptop jest w tej chwili poza domem.

Hej,

Skoro inne sprzęty z interfejsem USB działają, to myszka jest podejrzana - zostaje więc jej sprawdzenie na innym komputerze bądź od razu zakup nowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus