Myszka i Klawiatura nie chodzą

Witam. Otóż chciałem zrobić reinstalację systemu, gdyż mysz i klawiatura w ogóle mi nie chodziły (żadne). I sytuacja wygląda następująco:

  • przy ładowaniu pulpitu myszka i klawiatura nie chciały chodzić, więc ręce miałem związane,

  • przy instalacji WIndowsa wyświetla się komunikat, że

stery Realtec AC’97 Audio nie mają certyfikatu i nie mogę nic nacisnąć, żeby kontynuować,

  • teraz nie mam systemu i go nie wgram przez ten komunikat. Mam do dyspozycji BIOS, gdyż klawiatura zawsze działała do momentu, w którym

wyświetlało mi, że mogę wejść do BIOS-u przez klawisz Del. Jeśli wtedy klawiatura chodzi, to myszka pewnie też. Jednak potem wyłączają się

i nic nie idzie zrobić,

  • klawiatura i myszka są sprawne, podłączyłem do innego kompa i chodziły, sprawdzałem, czy dobrze są podłączone,

  • zmiana myszki i klawiatury nie pomogła, spróbowałem czy będzie działać myszka przez USB jednak też nie działała razem z klawiaturą,

  • resetowałem ustawienia BIOS-u do początkowych, jednak to nic nie dało,

  • wszystko chodziło do momentu, kiedy odinstalowałem SpySweepera (antiwira), wtedy się zaczęło, a więc sprzęt jest sprawny tylko coś jest w ustawieniach…

muszę coś zrobić, aby myszka z klawiaturą zaczęły chodzić, reagować, inaczej nawet Wina nie zainstaluję.

Mój konfig:

  • Galaxy GeForce 7300GT AGPx8,

  • AMD Athlon 2800+ socket 754,

  • 2x GoodRam DDR 512mb PC3200 DIMM,

  • Seagate 320GB ATA-100,

  • płyta ASUS K8N (AMIBIOS v08.00.09)

  • floppy disc, dvd rom, myszka i klawiatura nie ma znaczenia, żadna nie chodzi

Można coś poradzić? :frowning:

wsadź płytkę z xp jeśli klawiatura nie działa to nie będziesz mógł włączyć instalatora, co to za myszka i klawiatura ?? bezprzewodowe (radio, bluetooth) ?? poprawnie podłączyłeś do ps/2 ??

próbowałeś uruchomić system w trybie awaryjnym ??

jak chcesz korzystać z klawiatury podłączonej przez USB musisz włączyć w BIOSIE ustawienie które się nazywa USB KAYBORD SUPPORT. rozumiem że mysz działa podłączona przez port usb ??

Mogę, lawiruję bo BIOS-ie i instalatora mogę włączyć, jednak potem gdy jest ekran z intalacją myszka siada, po Bootscreenie myszka i klawiatura jakby siadają i nic nie idzie zrobić, a urządzenia sprawne.

Myszka i klawiatura przewodowa PS/2, poprawnie podłączona

Jaki system? :stuck_out_tongue: Ja go próbuję zainstalować…

Włączyłem i to samo, działa bo bootscreena a potem siada. Czyli mam do dyspozycji przynajmniej BIOS…

Jest podłączona, ale działa jak wspomniałem do pewnego momentu.

Zresetuj bios może coś w nim przestawiłeś ?? jak nie to oddaj kompa na gwarancję…

:?