Myszka, klawiatura i drukarka przez HUBA USB

Witam!

Otóż mam lapka (jak w opisie), ale w domu korzystam z myszki i zewnętrznej klawiatury (nie zawsze co prawda, ale często). No i oczywiście podłączam drukarkę. Zastanawiam się, czy jakbym podłączył myszkę, drukarkę i klawiaturę do kompa, ale za pośrednictwem niemarkowego huba USB, nie byłoby jakichś problemów czy “przymuleń”. Zawsze lepiej wpiąć jeden kabelek niż trzy… Czekam na Wasze opinie - z góry dzięki :slight_smile:

PS - jak mam podłączonego huba (no i do niego jakieś urządzonka) wraz z zasilaczem i uśpię kompa, to później nie mogę go obudzić :? komp wyłącza porty USB, a do nich dociera prąd z HUBA… wrr chyba dlatego… no do myszki to zasilacz niepotrzebny więc byłoby ok

Pozdro

Kup huba ale z oddzielnym zasilaczem, bo w tym wypadku napięcie które jest nominalnie przydzielone na jedno urządzenie będzie zasilać trzy lub więcej więc może się zdarzyć że wszystkie urządzenia nie będą wykrywane/nie będą prawidłowo pracować

Mam huba z zasilaczem - hub no name.

O tym wiem, ale wydaje mi się, że dla myszki, klawiaturki i drukarki starczy bez zasilacza :mrgreen: (a jak nie to sie podłączy) Bardziej chodzi o to, czy nie będzie jakiegoś opóźnienia w działaniu, czy coś w tym stylu :slight_smile:

jeżeli masz dosyć mocnego zasilacza w lapku to nic się nie powinno stać.jak niperzetestujesz to się nie dowiesz

Czyli ogólnych “odgórnych” przeciwwskazań nie ma :mrgreen: Więc niebawem zacznę testować :slight_smile: Dzięki za rady

przydało by sie też aby hub usb był ekranowany jak i był podłączony ekranowanym kablem :slight_smile:

Podłączyłem i wszystko jest OK. Działa bez zasilacza, więc podłączał go nie będę (no chyba, że zajdzie potrzeba) - po co ma się grzać (a sie grzeje troche). Na całość zużywane jest ok 300mA prądu (wg systemu), a jak mi wiadomo, USB ma 500mA więc spokojnie starcza. Poza tym drukarka (all in one) nie jest wykorzystywana cały czas. Czytnik kart (w hubie) też nie, więc go nawet wyłączę w systemie (włączam jak mi potrzebny). Na myszkę i klawiaturę styka… Klawiaturka bez bajerów, zwykła (w dodatku mała, bez numa ;p) a myszka troche mocniejsza, ale i tak starcza :D. No, czyli wszystko jest ok.

Teraz tylko pytanie: czy kolejność podłączania urządzeń USB ma jakieś znaczenie?? tj czy jest jakaś różnica między podłączeniem huba do pierwszego portu a drugiego/trzeciego/czwartego??

I tak jeszcze BTW - czemu kurde jak mam tego huba z WŁĄCZONYM zasilaczem to są problemy i anomalia z uruchomieniem kompa…?

Z normalnym uruchomieniem też.

Pozdro i dzięki za odpowiedzi