Myszka klawiatura i podkładka do RTS (Starcraft 2)

Witam poszukuję myszki klawiatury i podkładki do Starcrafta 2 do dyspozycji na to mam ok. 200zł bez kosztow wysylki.

Wiem że najlepszego produktu z tego nie bedzie ale niestety nie mam nic z tych rzeczy do laptopa a chciałbym podpiąc pod porty usb jakies porządniejsze rzecz, prosiłbym o podanie linków najlepiej od jednego sprzedającego, jednego sklepu, pozdrawiam dziekuje

Co do klawiatury - nie wiem, po co Ci nowa. No chyba, że potrzebujesz klawiatury numerycznej… Ta laptopowa w zupełności wystarczy, a dodatkowo działa z reguły ciszej, niż zwykła desktopowa. No ale, skoro chcesz, to poszukamy coś zaraz.

Myszka, myszka… I podkładka, tak?

Spójrz na ten zestaw.

zgadzam się hitman czegoś specjalnego nie potrzeba ale takie mam fundusze i staram się wybrać dzięki Waszej pomocy coś najlepszego za tą kwotę, a klawiatura była używana również przez dzieciaki no i niestety jest w bardzo podupadłym stanie myszka z resztą też chcoiaż myślę że klawiatura mogłaby jeszcze zostac ta laptopowa jest bardzo niewygodna bo mam podpiety monitor… i wlasnie stara klawiature ale coz nie wiem czy ta klawiatura jets odpowiednia do RTS moze jakis specjalista się wypowie?

Się dobrze zastanów, czy chcesz przyciski pod spacją :slight_smile:

Nie ma za bardzo odpowiedniej klawiatury do RTS-ów, jak się nauczysz skrótów klawiszowych do odpowiednich rzeczy, zrobisz to samo na każdej klawiaturze. Takie rzeczy są raczej potrzebne do FPS-ów (sztandarowy przykład - Counter Strike i ilość sprzętu firmowanego pod niego).

Patrzałeś może na ten zestaw, który Ci wysłałem? :slight_smile:

@lith - to raczej nie specjalne utrudnienie, wystarczy przyzwyczajenie.

no właśnie ta dziwna spacja bardzo mnie odrzuca

Hitm3n , przyzwyczajać to ja się mogę do klawiatury z tesco… jak wydaje 200 zł to nie mam się na nim męczyć. Jednemu takie dziwne wynalazki odpowiadają, drugiemu nie, dlatego zwracam uwagę. Mnie na przykład jakiekolwiek zbędne przyciski, czy to na myszy, czy klawiaturze dość drażnią… a jak są gdzieś pod ręką to w ogóle. A ‘szczytem ergonomii’ jaki spotkałem to był wyłącznik kompa, pod spacją… :twisted: …ale właściciel twierdził, ze tez idzie sie po jakimś czasie przyzwyczaić i jak sie kilka razy wyłączy kompa w nieodpowiednim momencie to się potem pamięta, żeby łapkami zbędnych ruchów nie wykonywać xD

Ja nei piszę, żeby nie brać, a żeby zwrócić na to uwagę, bo każdy niestandardowy przycisk w strategicznym miejscu to nie jest drobiazg :slight_smile:

Spacja, jak spacja, jest w normalnym miejscu, tylko pod nią masz kilka przycisków dodatkowych, których nawet używać w sumie nie musisz, albo dać im takie samo znaczenie, jakie ma spacja i w tym momencie nie ma problemu, a przynajmniej być nie powinno :wink:

No… ale właśnie jak się takich przycisków nie chce to bez sensu brać taka klawiaturę, jak można inną :slight_smile: …wiem, że mogę sobie nawet wydłubać przycisk i zakleić dziurę xD… ale jak sie coś kupuje i za niemała kasę to wypada pod siebie to dopasować.

ja na przykład o ile bym jakos przebolał te przyciski po bokach tłumacząc sobie, że może do czegoś się przydadzą, to trójdzielna spacja to trochę duże udziwnienie dla mnie. Ale jeszcze powiedzmy… ale dla mnie jakikolwiek przycisk pod spacja klawiaturę dyskwalifikuje :slight_smile:

(znowu kto inny doceni, że może sobie np. w grze bronie kciukiem zmieniać)

… albo ustawi jakieś ciekawe makro :slight_smile: W SCII może się przyda :slight_smile: Nie grałem, nie wiem, tylko gdybam :wink:

W takim budżecie jednak i tak polecam sprzęty (a przynajmniej myszki) firmy A4-Tech (laser, zróżnicowane czułości zmieniane bez jakiegoś udziwnionego oprogramowania, 6 przycisków, niekiedy i 8 , ergonomia no i cena - średnio 40-60 zł), więc np. jakiś Oscar, tutaj klawiatura, w sumie normalna już :stuck_out_tongue: no i podkładka dla przykładu Razer ProPad, całkiem niezła, do tego dwustronna, opcja “speed” i “control” (wysokie i niskie czułości).

o klawiaturka fajna… przyjrzę się jej bliżej, bo może nareszcie coś w przystępnej cenie,a podświetlane i w miarę wykonane.

A z myszami to u mnie znowu… chyba najlepiej jakby miała 2 przyciski i rolkę… ewentualnie rolka może mieć ‘prawo/lewo’.

super dzieki za podpowiedzi klawiature jednak zostawiam jest prosta jestem przyzwyczajony i to chyba nie najważniejsze więc teraz może jakaś mysz z podkładką do 250zł jakaś naprawde bardzo fajna tylko tam ktoś pokazywał mysz z przyciskiem trójkliku … no niestty w starcrafcie nic sie tym nie zrobi jedynie dwuklik.

pozdrawiam dzieki jeszcze raz :slight_smile:

Dodane 23.06.2011 (Cz) 12:53

http://allegro.pl/razer-deathadder-resp … 37422.html podobno ta jest dobra ale na laptopie mam Windows 7 więc tej myszki nie bedzie sie dało zainstalować, prawda?

Akurat te A4-Techy mają tak, że i jako 2-klik będzie działała, ale skoro nie, to zaraz coś się poszuka.

Roccat zbiera od jakiegoś czasu dobre recenzje myszek np., a do niej może podkładka też Roccat Taito.

Co do tego Deathaddera to nie wiem, kumpel miał, to mu się lewy klikacz rozpadł po pół roku i na gwarancję oddawał. Za to inny miał kiedyś problemy z czułością. Ale generalnie sprzęt niezły :wink: tylko duża mycha.