Myszka komputerowa cyclone nie działa w laptopie

Od wczoraj zauważyłem, że myszka komputerowa cyclone raycore przestała działać w moim laptopie Aspire F15 Acer. Myszka jest podpięta do laptopa i w menedżerze urządzeń nie ma żadnych błędów czy żółtych wykrzykników. Czy jak laptop był uruchomiony, a ja w czasie jego pracy przepinałem sobie myszkę z jednego portu do drugiego to może to być przyczyną nie działania myszki ? Czy to raczej nie ma nic do tego ? Wcześniej Myszka działa mi bez problemu jednak wczoraj odmówiła działania. Sprawdzałem tą myszkę na innym laptopie i działa. Tylko nie wiem dlaczego akurat na tym laptopie przestała działać. Może w coś kliknąłem niechcący i wyłączyłem działanie tej myszki. Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie ? Zależy mi żeby myszka działała na tym laptopie.

Usuń urządzenie w menadżerze urządzeń lub ewentualnie odinstaluj i zobacz cy po restarcie laptopa zacznie działać.

@panicagaming zrobiłem tak jak napisałeś, ale to nic nie daje i nadal myszka nie działa na laptopie. W sensie, że myszka się podświetla na różne kolory tylko kursor myszki nie chce się poruszać po ekranie za pomocą myszki. Tauthpadem muszę kursorem przesuwać. Czy ktoś może mi pomóc ?

Może czułość myszy się przedstawiła na 0? Zmiany portów z 3.0 na 2.0 i odwrotnie bez efektu?

@panicagaming A gdzie to można sprawdzić tą czułość myszy?

haha! to był żart z tą czułością DPI o wartości “0”. :smiley:

To co zrobić żeby ta myszka działała mi na moim laptopie? Czy możliwe jest, żeby uszkodziły się porty jak przełączyłem z jednego do drugiego w trakcie uruchomienia laptopa i pracy na nim ? Widzę, że scroll mi chodzi, ale przyciski już nie.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

@daras28-82 A Ty chyba masz mózg za krótki i brak wyrozumiałości. Mnie tu szlag trafia z tą myszką od samego rana, a Ty sobie robisz tu jakieś pieprzone jaja.
Nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz - proste. Bo wcale mi nie pomogłeś.

Skróć kabel!

Albo sprawdź czy mysz działa na innym komputerze.

@daras28-82 Na innym laptopie działa mysz. Ale mi zależy, żeby działała też i na tym, na którym mi konkretnie zależy laptopie. I Nie opowiadaj głupot, że to wina kabla.

Skoro kabel jest sprawny to zapewne wina tego że to acer.
Zmień na sprzęt normalnej marki i nie będziesz miał takich problemów.
Po tej dziwnej myszy też w sumie bym wiele nie oczekiwał.

@daras28-82 Myszka ta działała na laptopie Acer tyle czasu i było dobrze i nic się nie działo. Dopiero 2 dni temu coś przestało działać w tej myszce. I dziwne że scroll działa tylko nie mogę poruszać kursorem po pulpicie za pomocą myszki. Gdyby była to wina laptopa to zapewne gdzieś w ustawieniach w menadżer urządzeń miałbym żółte wykrzykniki przy sterownikach myszki. Ale tak nie jest i tam wszystko jest dobrze bez wykrzykników iakichkolwiek. A gdyby była to wina myszki to też pewnie miałbym jakieś wykrzykniki przy USB na laptopie bym to widział. Więc nie wiem co jest grane.

Ja bym jeszcze sprawdził czy w trybie awaryjnym działa.

Nie koniecznie.

Czy na tym laptopie działa jakaś inna myszka ? Sprawdź.

Czy w okresie poprzedzającym zaprzestania działania myszki coś zmieniałeś w systemie lub instalowałeś oprogramowanie dla jakiegoś innego urządzenia ?

Spotkałem się już z przypadkiem kiedy dodatkowe oprogramowanie dla urządzenia wielofunkcyjnego powodowało zwisy myszki.

Zablokuj w autostarcie wszelkie ładowane oprogramowanie i sprawdź po restarcie.

@anon65865446 na tym laptopie działa inna myszka. Natomiast myszkę, którą tutaj opisuje w temacie wziąłem jeszcze do pracy aby podpiąć ją do komputerów różnych. Okazało się, że myszka ta na żadnym komputerze nie działa. Jedynie mogę sobie tylko strony przybijać za pomocą scrolla. I cały czas myszka świeci na kolor czerwony nawet na chwilę nie chcę przygasnąć. Więc chyba wydaje mi się, że jest to wina myszki. Być może się zrobiło jakieś zwarcie w tej myszce albo coś i dlatego się tak dzieje. Naprawiać pewnie się nie opłaca takiej myszki. Zapewne najlepiej kupić jest sobie nową myszkę. Tylko zastanawiam się czy ona mogła się zepsuć od tak sama od siebie z własnego widzimisię ?

W oresie poprzedzającym zaprzestania działania myszki nic nie zmieniałem w systemie oraz nic nie instalowałem tym bardziej oprogramowań dla innych urządzeń.

Ehhh motasz…
Pierwszy post:

A teraz:

No to po prostu trup :slight_smile:
Myszka ma też prawo zdechnąć.

Daj ją jakiemuś młodemu zafascynowanemu elektroniką. Pobawi się a i będzie miał dawcę mikro przełączników.

Kupiłem myszkę 22 maja 2018r., i jeszcze dwóch lat niema i już przestałaby działać ? - dziwne to trochę dla mnie. Gdybym sobie miał kupić nową jakąś porządną myszkę to jaką mi polecacie ?

A z 6 lat temu kupiłem do laptopa taką mysz, z tym wzorem z tej firmy:
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/mysz-rapoo-bezprzewodowa-mysz-optyczna-3100p-2
Dwa grube paluszki trzymają ok 6 do 8 miesięcy. Nie jest za lekka, nieźle śmiga. Nigdy się nie wy…głupiła. To dla leciutkiego cichego klikania zrobiłem prezent św pamięci mojej żonie. Jakby nie do zdarcia.

Pytam ponownie. Jaką myszke mi możecie polecić dobrą ?