Myszka lewy przycisk zaznacza odznacza przenosi zaznaczenie

Witam. Piszę w bezpieczeństwie, bo to chyba infekcja. Zaczęło się od zniknięcia pdf z dysku, wyskakiwania nowej karty w Edge(MSN). Teraz czasami otwierają się dwie karty na raz, tym razem te same. Do tego doszło, problem z myszką. Trudno zaznaczyć jakiś teks, bo odznacza jak dojdę do końca, kliknie sobie w połowie zaznaczania i po zaznaczaniu, przy okazji pojawia się okienko z menu. W notepadzie++ przenosi część zaznaczoną, nie idzie pracować. Myszkę zmieniłem i problem nie ustąpił. Czy jest ktoś, kogo zainteresuje mój problem. Chciałbym podesłać logi FRST do przejrzenia, czekam na reakcję. Chyba, że jest inny sposób na zwariowaną myszkę. Kot w butach, wirus w plikach.

Z inną myszką jest to samo? Jeśli tak, to zapodaj pliki z FRST. Może @iJuliusz zerknie.

Podaję logi ----->>>>>>
FRST.txt (29,6 KB)
Addition.txt (52,5 KB)
Shortcut.txt (22,9 KB)
Drogi Juliuszu Panie niech to coś zniknie w mig :joy:

1 polubienie

Witaj @natan007

Panie, usuńmy niepoprawne wpisy i zróbmy dodatkowe skany
Choć pewnie skanowałeś MBAM i ADWCleaner :wink:

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\apiec\Downloads\frst
    fixlist.txt (2,8 KB)
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.

Skan MBAM po wstawieniu plików wynikowych

Fixlog.txt (7,8 KB)

ADWCleaner nic nie znalazł, podobnie jak MBAM. MBAM odinstalowałem, ADWCleaner zostawiłem na dysku, MBAM też, może się jeszcze kiedyś przydadzą.

czy mogę już odinstalować FRST?

Jeśli opisywane problemy ustąpiły usuń pozostałe programy naprawcze stosując narzędzie KpRm

Uruchom i zaznacz opcje: Delete Tools, Registry Backup, Create Restore Point, Delete now.
obraz

Kliknij Run.
Wstaw plik wynikowy.

Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Piszę nadal bo problem występuje nadal. Myszka nie działa tak jak powinna, chodzi o zaznaczanie. Czy podkładka pod myszkę coś zmieni, bo obecnie nie używam. Dziękuję za zainteresowanie moim problemem i odpowiedź odnośnie usuwania. Nigdy nie stosowałem tego programu, tylko usuwałem albo z aplikacji w ustawieniach a FRST zamieniałem na uninstall.

Sprawdzałem z inną myszką? Może mycha padła…

Miałem logitecha i się zaczęło. Myślałem, że to wina myszki więc zmieniłem na lenovo. Problem występuje nadal choć jakby rzadziej. Trzeba zapytać iJuliusz czy był wirus? Nie znam się na logach, ale kilka wpisów było podejrzanych. Nawet sprawdziłem w necie to jeden plik to wirus reklamarz czy jakoś tak. Poczekam jeszcze kilka dni i zamknę temat jako rozwiązany, bo jest lepiej.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.