Myszka mi laguje

Witam , od kilkunastu dni mam problemy z myszką . Myszka zacina mi się , laguje klawisze lpm i ppm , nawet po zainstalowaniu sterowników (myszka logitech). Komputer mi na pewno nie laguje bo jak myszka nie działa to np. przewijam strone strzałkami itd. Testowałem już 3 myszki 2 logitecha 1 gigabyte i na wszystkich to samo , nie mam pojęcia czy to przez komputer jednak przed formatem miałem tą samą myszkę co teraz mam i nic się nie działo ;/ Był to mój pierwszy format i sam instalowałem takie rzeczy jak karta sieciowa itd. może tam czegoś brakuje ?

To jest myszka na porcie PS/2 czy USB? Jeżeli na PS/2, to zmień port na USB i zobacz, czy działa. Jeżeli na USB, to wepnij ją dopiero po uruchomieniu i zalogowaniu się. Zobacz, czy wtedy działa lepiej.

Przepraszam że nie napisałem , myszka jest bezprzewodowa system windows Xp sp 3

P.S. Dalej to samo ;/

zobacz czy masz włączoną usługę “Dostęp do urządzeń interfejsu HID” jeśli nie włącz ją i daj uruchamianie na automatyczny i ew. zrestartuj komputer.

jak to zrobić? : start > uruchom > services.msc > Dostęp do urządzeń interfejsu HID > ppm > uruchom > zmień uruchamianie na automatyczny > restart

wchodze w services.msc ale nie mam czegoś takiego jak dostęp do urządzeń interfejsu HID

Ta usługa nie jest w Windows instalowana domyślnie. Najprościej ją otrzymać wraz z aktualizacją Windows Media Player. Jeżeli organicznie nie znosisz WMP, to możesz wyekstrahować pliki

hidserv.dll

mouhid.sys

mouclass.sys

z archiwum …\i386\Drivers.cab (płyta instalacyjna) do katalogu c:\WINDOWS\system32\drivers\

Po restarcie usługa powinna się pojawić i trzeba będzie ją tylko włączyć.

mógłbyś dać na jakiś upload te pliki ? bo zbytnio nie umiem tego zrobić a z płyty instalacyjnej nic nie moge zrobić ;/

Otwórz notatnik i skopiuj do niego poniższy kod

ECHO OFF

%SystemDrive%

CD\

CD WINDOWS\Driver Cache\i386

IF NOT EXIST %SystemDrive%\WINDOWS\system32\drivers\hidserv.dll EXPAND sp3.cab -F:hidserv.dll %SystemDrive%\WINDOWS\system32\drivers

IF NOT EXIST %SystemDrive%\WINDOWS\system32\drivers\mouhid.sys EXPAND driver.cab -F:mouhid.sys %SystemDrive%\WINDOWS\system32\drivers

IF NOT EXIST %SystemDrive%\WINDOWS\system32\drivers\mouclass.sys EXPAND sp3.cab -F:mouclass.sys %SystemDrive%\WINDOWS\system32\drivers

CD\

ECHO Przetwarzanie ukonczone. Sprawdz, czy jest dobrze

PAUSE

Plik zapisz w dowolnym miejscu z rozszerzeniem .BAT po czym go uruchom. Powinny się pojawić trzy komunikaty o treści:

  • Rozszerzanie sp3.cab do c:\windows\system32\drivers\hidserv.dll.

Jeżeli są inne komunikaty (o błędach itp.), napisz.

Po udanym wypakowaniu zrestartuj system i sprawdź, czy usługa “Dostęp do urządzeń interfejsu HID” pojawiła się w systemie.

Płyta instalacyjna nie będzie potrzebna.

Wyskoczyło mi HID input service , mam tam coś przestawiać?

Gdzie wyskoczyło? :frowning:

Po zainstalowaniu WIN 7 mam już dostęp do urządzeń interfejsu HID mam włączone a myszka i tak od czasu do czasu się zacina ;/ Odczuwam to głównie przy graniu w League Of Legends albo przeglądaniu internetu .

Co mam zrobić ? Pozdrawiam