Myszka nie działa, a na innym komputerze już tak

mam taki problem: mam myszkę która normalnie działa, po podłączeniu do komputera, lecz nie działa akurat przy moim. porty USB również prawidłowo działają a sterowniki są świeżo zaktualizowane. co prawda mam touchpada, ale on kompletnie nie chce działać. były ustawienia na to aby dało się używać myszki i klawiatury bez problemów, ale mój pc nie ma tych opcji a touchpad się blokuje gdy cokolwiek trzymam na klawiaturze
czy to jest związane z systemem? bo nwm co podstawowe rzeczy działają
Nazwa systemu operacyjnego: Microsoft Windows 10 Pro
Wersja 10.0.18362 Kompilacja 18362

Używasz kompilacji z marca z fast ring?

mam nowy komputer, jeszcze z września

Nie chodzi mi o komputer, a o kompilację, wersje systemu. Bo wg. Google, jest to testowa kompilacja, jeszcze z marca br. To, że Ci myszka nie działa, może być spowodowane wersją testową Windowsa.

Coś czuję, że będzie ciężko z tematem…

masz na myśli że muszę pobrać inną kompilację czy coś takiego? podałem kompilację powyżej (18362) z May 2019 Update

Może zacznijmy od tego, ze normalnie system by się kilka razy samz aktualizował.
Dlaczego nie aktualizował się Windows? Czy pobierałeś jakaś wersję okrojoną z telemetrii/piracką, czy ładną legalna ze strony MS?
Jeżeli to drugie aktualizację zrób na dzień dobry. Jeżeli to pierwsze: normalną, legalną wersje bez udziwnień zainstaluj.

nie ściągałem żadnych piratów ani nic, a system po sprawzeniu aktualizacji nic nie mówi że trzeba coś pobrać. nawet sprawdzałem ręcznie 3 razy

Jesteś w “programie niejawnych testów” zarejestrowany?

nie, świeży system i nie rejestrowałem się do tego

Ja wyłączam się z tematu. Zaczynam mieć swoje podejrzenia.

Może kupił komputer od firmy “Kogucik, zrobił jajko i ucikł”?

na ogół chcę dodać, że kompletnie nie wykrywa myszki, nawet nie pokazuje “nie rozpoznano urządzenia USB”

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

A ważne dane zgraj na osobny nośnik poza komputerem (tak byś nie sformatował np. partycji D z “kopią zapasową”).