Myszka nie działa na blacie biurka

Kupiłam niedawno na allegro mysz optyczną easytouch ET-107 hotboat. Dodam że miałam tą samą mysz przez 4 lata i działała bez zarzutu, nigdy się nie zepsuła aż niedawno padł jej laserek (klikała za to normalnie).

Podłączyłam nową myche i na blacie biurka nie działała praktycznie wcale, teraz tylko ledwo skacze i przycina gdy ją przesuwam, i muszę daleko nią zajechać by chciała zaskoczyć, albo nie rusza się wcale… Zaś stara myszka - ten sam model bez problemu po tym samym i innych biurkach jeździł Kwaśny Drewno w tym biurku jest lekko matowe. Ale po matowej kartce papieru, nawet czarnej, chodzi dobrze.

Dodam że kolor nie powinien mieć wpływu, myszka jeździła normalnie po czarnej bluzce…

Najdziwniejsze jest to że jak położyłam obok na równie ciemną komodę, ale minimalnie mniej matową w dotyku to śmiga.Kwaśny

Dodam że próbowałam podłączyć do wszystkich 3 portów USB, odinstalowywania sterowników urządzenia (chociaż nie wiem czy coś to dawało, bo potem system spowrotem po podłączeniu nigdy nie pokazał że instaluje sterowniki, tylko działało jak wcześniej…) Do tego zainstalowałam drivery ze strony producenta, ale niewiele to zmieniło prócz tego że jakaś głupia ikona w pasku zadań się mi pojawiła, a tam ustawienia scrolla od myszki

System: mam Windows Viste

Chciałabym jakoś zaradzić temu i chcę by nowa myszka działała na biurku na którym mam laptopa… jaka może być przyczyna tego że się psuje skoro stara, ta sama działała ok? mam nadzieję że produkt sam w sobie nie jest niesprawny ;/ a nie chciałabym oskarżać sprzedawcy bez doinformowania się.

Prooszę o pomoc

Konkretnie problem? kupiłam nową myszkę, tą samą którą miałam 4 lata. I tamta z łatwością działała na blacie mojego biurka a ta nie chce. Więc pytam jakim cudem skoro to ten sam model, co jest nie tak i czy można to naprawić

Tomcik12 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jeśli poprzednia myszka (ten sam model) działała poprawnie a ta nie, to niestety trzeba myszkę oddać na gwarancję ( chociaż podłożenie książki zeszytu itp. to chyba by nie był problem, jeśli chodzi o mnie ;)) tak czy siak myszkę trzeba oddać :wink:

Heh dla mnie problem bo dużo siedzę przed kompem i teraz nawet podkładka mnie wkurza i nie potrafię klikać precyzyjnie. to mnie spowalnia i irytuje :wink:

No jak widać będę musiała… Ale nie wiem jak to zrobię bo nie wiem jak udowodniłabym że jest z nią coś nie tak, skoro to tylko na moim biurku nie działa

przecież takie działanie jest zupełnie normalne. myszki zazwyczaj są stworzone by pracowały na podkładkach i każda myszka zachowuje się inaczej na różnych powierzniach. co z tego że to jest ten sam model skoro jak sam mówisz starą masz od 4 lat to chyba logiczne że przez ten czas producent mógł zmienić sensor myszki który już nie działa na blatach, sprawdz działanie na jakiejś normalnej podkładce, jak nie działa to wadliwa a jak działa to przykro mi ale reklamacja/gwarancja nie obejmuje faktu że akurat tobie nie działa na konkretnym podłożu, to jest normalne.

Naprawdę ? ? ?

Chyba z 15 lat temu musiała być specjalna podkładka, a na monitor zakładali ludziska specjalne filtry. Obecnie nie widziałem żeby ktoś używał podkładki po myszkę, ale być może mamy innych znajomych. :slight_smile:

Nowoczesna myszka powinna też działać poprawnie na podkładce ze zwykłej kartki papieru.

Ha chyba nawet wręcz przeciwnie, bo ta myszka na podkładce się ślizga i czasem trudno się mi trafia w przyciski ;p Na drewnie jest o wiele wygodniej i precyzyjniej nią sterować.

I nie wiem czy wszyscy którzy tu piszą dokładnie przeczytali co napisałam ale napisałam że myszka chodzi z kolei bez problemu na kartce papieru, także czarnej :slight_smile: na wszystkim innym prócz mojego biurka…

Nie wiem co zrobię. i nie rozumiem dlaczego sobie akurat to biurko upatrzyła! Gdybym chociaż wiedziała czy to tylko moja myszka ma taki problem, czy każdy egzemplarz tego modelu już ma tak samo…

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi :slight_smile: może jak się naklei przezroczystą folię na miejsce w którym jeżdzę to będzie ok…

Może na tym blacie jest np. szklana szyba, to też może słabo działać albo wcale i żadnych folii.

Możesz sprawdzić, że np na lusterku na pewno myszka nie będzie działała. Powierzchnia powinna być taka by promień lasera rozróżniał różne punkty na tej powierzchni.

Nie ma szklanej szyby, to zwykły blat z ikei jest ;D \i to akurat wiem, nawet w ulotce pisali że działa na wszystkich powierzchniach z wyjątkiem szkła :wink:

To widzisz masz podstawę, by oddać myszkę na gwarancję :wink:

''Niezawodna praca niemal na wszystkich powierzchniach, z wyłączeniem szkła. ‘’ - niestety nie do końca

Musisz napisać reklamacje towaru niezgodnego z umową, potem będziesz czekała 14 dni zanim Ci to rozpatrzą (bez znaczenia czy negatywnie czy pozytywnie).

2 tygodnie bez myszki to nie mało, poza tym musisz im udowodnić że myszka nie działa na twoim biurku, a jak ty to już zrobisz, to twoja brożka.