Myszka nie działa nowy komputer

Witam mój kolega kupił nowy sprzęt składak zainstalował wszystkie stery i gdy podłącza myszkę to ona działa tylko się zacina bardzo się zacina a gdy podłącza myszkę na usb to działa co się dzieje ?

Witaj

a jaka to myszka czy przewodowa,czy bezprzewodowa?

P.S

a czy na innym komputerze też tak samo się robi?może coś z mychą jest nie tak,

przeczyść ją od spodu,może wtedy będzie efekt :slight_smile:

z kablem przewodowa

Możesz to określić jaśniej proszę?

Jak ją podłącza na usb to działa, a jak podłącza na coś innego to się zacina?

@corrtez, pewnie chodzi o myszaka z “supermarketu” (może jakiś media-tech…), podpięta do ps/2 przez przejściówkę “ps/2-usb” nie chce współpracować, a podpięta bezpośrednio pod usb “nie zgłasza” sprzeciwów :wink: (tak to mniej więcej rozumiem)

@maniekMP

Ale też nie jesteś do końca pewien. :slight_smile:

Dlatego chcę się dowiedzieć co i jak na 100%.

mianowicie myszka jakaś zwykła e5 ale na starym komputerze działała na innych też

@matiko1212

Ale nadal się nie dowiedziałem jak podłączaśż myszkę że się zacina. Będę zgadywał…

No to zostaw ją na USB w czym problem?

Jeśli to nie to to napisz dokładnie:

  • przez jaki kabel ją podłączasz i jakie są efekty…

Musisz to opisać jasno i rzeczowo, nikt nie jest jasnowidzem i nie ma dostepu do kompa kolegi.

wejście normalne na myszki te zielone zwykły kabel zwykłą myszka a czemu nie przez usb owszem mogę przez usb ale chce się dowiedzieć why to nie działa :slight_smile:

No to teraz ja z lekka zgłupiałem :smiley:

Pytanko:

Myszka ma standardową wtyczkę PS/2 (taka okrągła, zielona), a pod USB podpinasz ją prze przejściówkę, czy jest odwrotnie, myszka kończy się wtyczką USB, a pod PS/2 podpinana jest przejściówką?

tak standardowe wejście jest , myszka do usb czyli kabel kończy się wtyczką usb nie mam dwie myszki jedną zwykła a druga z kablem usb

Dalej nie rozumiem co piszesz, odpowiedziałeś sprzecznością na pytanie. U mnie w pytaniu “standardowe” dla PC jest PS/2, a Ty określasz -chyba- standardowym USB i do tego teraz jeszcze mamy dwie myszki…

Idziemy łopatologicznie:

  1. Mysz zakończona portem/wtyczką USB

Aby podłączyć taką mysz pod standardowy port/gniazdo w PC (jest nim PS/2), potrzebna jest przejściówka USB-PS/2

-na zdjęciu po lewej widać gniazdo, pod które podłącza się mysz

-na zdjęciu po prawej widać wtyczkę, którą wpina się w gniazdo komputera

  1. Mysz zakończona portem/wtyczką PS/2

Aby podłączyć taką mysz pod port/gniazdo USB, potrzebna jest przejściówka PS/2-USB

-na zdjęciu po lewej widać gniazdo, pod które podłącza się mysz

-na zdjęciu po prawej widać wtyczkę, którą wpina się w gniazdo komputera

Trochę o specyfikacji protów (w uproszczeniu):

PS/2 - zasilane 5V o natężeniu do 0.1A (100mA)

USB - zasilanie 5V o natężeniu “domyślnym” 0.5A (500mA), z tym że minimalne to 0.1A (100mA), a maksymalne to 0.9A (900mA) - natężenie może być większe od maksymalnego, ale jest związane ze specyfikacją nt. ładowania urządzeń/baterii spod tego portu

A więc, zakładając że mówimy o myszy nr.1 i nowym kompie (energy star, klasy A ;)), mysza może potrzebować do prawidłowego działania więcej niż 100mA, które dostarcza jej port PS/2, a z nowym kompem raczej nie przekroczy tej granicy (może dawać nawet mniej niż w specyfikacji). W skrócie, w sytuacji hipotetycznej: mysz USB “ciągnie” 102-150mA, port PS/2 daje w porywach 99-102mA, mysz szwankuje lub nie działa.