Myszka nie pracuje poprawnie, gdy podłączę klawiaturę

Witajcie drodzy użytkownicy i przyjaciele!

Mam pewien problem. Polega on na tym, że kupiłem sobie ostatnio klawiaturkę na porcie USB.

 

Wcześniej miałem klawiaturę, która dobrze służyła na porcie P2 czy jakoś tak… i myszkę na porcie USB.

Po podłączeniu nowej klawiatury na tylny port USB myszka z portem USB szwankuje, bo się zacina. Poruszę kursorem to dopiero po ~sekundzie zareaguje.

 

Proszę o pomoc i przepraszam jeśli napisałem w złym dziale.

Podepnij myszkę/klawiaturę w inny port USB i napisz czy problem występuje nadal.

Piotrku drogi, zamieniałem miejscami już dwa sprzęty, czyli podpiąłem myszkę w port od klawiaturki, a myszkę pod port od klawiatury i nadal to samo. :c

Nie masz więcej portów? Tylko 2?

Mam z przodu 2 i z tyłu 4. Wszystko pozamieniałem, kombinowałem i nic.

W menadżerze urządzeń sprawdź, czy przy sterowniku myszy nie ma żółtego znaku. Nawet, jak nie ma, to wejdź we właściwości sterownika myszy i kliknij w rozwiązywanie problemów.

Sprawdź w podglądzie zdarzeń, czy nie ma błędów systemu związanych z myszą.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://support.microsoft.com/mats/hardware_device_problems&prev=/search?q%3Dmicrosoft%2Bfix%2Bit%2Bmouse%26safe%3Doff Pobierz i uruchom ten fix it na swoje problemy sprzętowe, albo robi Ci problem tuneup, czy inny tweak…

Gdy wyświetla się, że fix it jest w tej chwili niedostany, to klikasz w linka na dole fix it i pobierasz z linka exe.

Myszka w Menedżerze “To urządzenie działa poprawnie” w podglądzie też nic nie ma.

Miałem TuneUP, ale wywaliłem, ale nie jestem pewnien czy do końca, a zaraz sprawdzę ten FixIT i dam edita co jest.

 

@edit FixIT nic nie wykrył.

 

Więc co jest przyczyną problemu?

Pobierz regseeker z portable info, ustaw polski, w wyszukaj w rejestrze wpisz tuneup i skasuje to szkody, czyli domyślne wpisy tuneup. Na dole będzie zaznacz wszystko i akcja - usuń zaznaczone. Nie będziesz musiał robić tego ręcznie w rejestrze, a regseeker robi backupy tego, co usunie. Tak samo pozostałości, czyli pliki i foldery tuneup wpisz w wyszukaj w rejestrze, tylko zaznacz wyszukiwanie plików i daj wyszukaj. tak samo znajdziesz i usuniesz pozostałości.

Wszystko wyczyszczone, ale nadal problem występuje.

Problem z myszą.

Ostatnio miałem mysz na usb, wykrywało kółko, można było nim kliknąć, ale kręcenie kółkiem nie działało, mimo, że nie wykrywało problemów z myszą i we właściwościach sterownika ustawiałem wykrywanie kółka i wracałem do domyślnego przyjmij obecność kółka. Po wymianie w sklepie, wszystko wróciło do normy.

Mysz działa normalnie gdy odepnę klawiaturę, więc sprzęcior jest ok. Jak podłączę klawiaturę to zacina. W czym jest problem?

A przy podpiętej klawiaturze, podepnij starą mysz na PS2.

Co mi przychodzi na myśl, to problem z napięciami USB, czyli, zasilacz nie trzyma napięć. To może być z dnia na dzień. Podaj latka Twojego zasilacza i markę, a jak nie markowy*, to producenta.

Wpisz w google - jak mierzyć napięcie w USB.

Doraźnie, to na starszym pc otwiera się obudowę po odłączeniu komputera od sieci, odpina okablowanie do stacji dyskietek. I tak się z tego zwykle nie korzysta, a będzie zapas napięcia na pozostałe podzespoły. Pamiętać trzeba, żeby potem wyłączyć sterownik stacji dyskietek w menadżerze urządzeń. Gdy nie masz stacji dyskietek, to kombinuj inny zasilacz i sprawdzaj, czy wszystko śmiga.

Starej myszki nie mam Bogdanku. :frowning: a zasilaczy to nie wiem jak sprawdzić ale za 80 zł jak pamiętam.

To i teraz nowego fortrona kupi za jakie 120 zł, a na allegro za 69zł 350W nowy. Popatrzyłem. Lepsze to i wydajniejsze od tracera 400W.

A, dzięki Ziom :slight_smile: Dziadkowi miło.

Proszę . ^^ Ale w czym tkwi problem kurczę, bo widzisz. Jak ja włączę komputer to zacina no… dość, ale już jak troszkę komputer pochodzi to już, aż tak nie tnie, ale denerwuje mnie to w dynamicznych grach, że czasem przytnie.

A ile masz RAMu i na ile ustawiony plik stronicowania? Rozmiar minimalny i rozmiar maksymalny?

Bogdanku… ramu 4 GB, a reszty nie podam, bo nie wiem jak sprawdzić, więc jak możesz to pomożesz? ;p

Panel sterowania, system, właściwości systemu, zaawansowane, wydajność, ustawienia, opcje wydajności, zaawansowane, pamięć wirtualna i tu podaj wielkość. Niektóre aplikacje wymagają tego. Przy tym RAMie, to wystarczy rozmiar minimalny ustawić na 2000MB i tak samo rozmiar maksymalny. Ustawienie na “sztywno” zapobiega fragmentacji pagefile.sys i system ma lepszy dostęp do tej pamięci. Po wpisaniu daje się ustaw, OK i będzie komunikat o restarcie.

Ja mam tam 4095 mb Bogdanku.