Myszka nie reaguje, pad głupieje

Otóż mam taki problem.Muszę klikać dwa razy lub więcej np. na ikonkę przeglądarki podczas gdy przedtem wystarczyło raz, dodatkowo gdy chcę zagrać w FIFE 14 pad zachowuje się jak chce, klikam aby przesunął kartę w prawo a on proponuje wyjście z gry, miałem już taki problem jednak sam się likwidował po godzinie i samoistnie a teraz trwa już dwa dni. Dodam, że nie jest to wina sprzętu, bo sprawdzałem na innym komputerze i wszystko było OK. 

To jaki windows? Ani zgadywać. Czasem bywa, że system nie pamięta ustawień, ale u Ciebie, to nic nie wiadomo, jak masz poustawiane w opcjach wydajności - efekty wizualne, w opcjach folderów, czy masz ustawione przyśpieszenie sprzętowe, czy nie ma żółtych wykrzyknikow w menadżerze urządzeń, jakie temperatury podzespołów, a nawet, jaki zasilacz i jak on stary, a nawet to, jak chodzi YouTube na fullscreenie.

Windows XP

Nie mam ustawionego przyspieszenia sprzętowego

W menedzerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników

Temperatura podzespołow to 40 stopni.

Zasilacz nowy Aerocool VP 450

YouTube na fullscreenie chodzi normalnie. 

Przyśpieszenie sprzętowe trzeba włączyć i pasek ustawienia przyśpieszenia przesunąć do końca w prawo. Zastosuj. Jeszcze fifa i wyłączone przyspieszenie sprzętowe? - Dlatego i kursor potrafi źle działać. http://prntscr.com/2gii2h Jeśli ustawione bedzie przyspieszenie i dalej problem, to kliknij PPM na ikonkę avasta na pasku i daj na zamknij. Wtedy sprawdzisz…

Przyspieszenie sprzętowe włączone, zamknąłem avasta i nadal nie działa 

Albo to robi jakiś no wciśnięty klawisz na klawiaturze, albo jakaś aplikacja kłóci się w systemie, może pobierane były jakieś kodeki? Od czegoś ten problem się zaczął. Zainstaluj program JetClean. W oknie kreatora zaznacz DECLINE , to zainstaluje się tylko program bez niepotrzebnych dodatków. Ustawienia tego programu jest już bezpieczne, więc przeczyść tym programem służącym do częstej higieny systemu.

Na tej stronie microsoft podpowiada, jak uporać się z problemem myszy w systemie, o ile jest pewność, że mysz jest sprawna. Znajdź wpisy dot XP: http://support.microsoft.com/kb/321122/pl

Windows XP i wcześniejsze wersje

 • Otwórz aplet Dodawanie lub usuwanie programów w Panelu sterowania. W tym celu wykonaj następujące czynności:
  1. Kliknij przycisk Start.
  2. Kliknij polecenie Uruchom.
  3. Wpisz ciąg appwiz.cpl.
  4. Kliknij przycisk OK.
 1. Na wyświetlonej liście znajdź wszelkie inne oprogramowanie do obsługi myszy i wykonaj odpowiednie instrukcje w celu usunięcia go.
 2. Uruchom ponownie komputer.

Zrobiłem wszystko co wyżej jednak, problem dalej jest. Usunąłem wszystkie dziadostwa, i nic. 

Pierwsze, to wejdź na panel sterowania i mysz. Zobacz tu: http://prntscr.com/2gkz2z chodzi o długość bufora wyjściowego.

Gdyby XP nie pamiętał ustawień, bo, gdy przeładowany XP, to ma problemy z zapamiętaniem folderów, plików (skrótów, ikon), a może nawet nie wiedzieć, gdzie był kursor przed chwilą. Przynajmniej sprawdź: http://www.poradykomputerowe.pl/awarie-windows/problem-z-zapamietywaniem-ustawien-wyswietlania-folderow.html

Może to nie mysz się blokuje, tylko system. Pobierz OTL i wykonaj skanowanie z zaznaczeniem skanowania rejestru. Wtedy utworzy się log EXTRAS i będzie można zobaczyć errory, czyli błędy aplikacji i systemu. Daj linki do logow, które możesz wkleić na wklej.to - może i specjaliści popatrzą się, na co ewentualnie choruje Twój komputer. Bo to nie mysz, to coś zawiesza działanie myszy, pada itd. Bez konkretnej informacji i działania z Twojej strony - nie da się pomagać.

Zrobiłem to co wyżej a to są te logi, nie wiem czy o to chodziło:

http://scr.hu/1a2x/w313p

http://scr.hu/1a2x/det9e

http://scr.hu/1a2x/ljw1e

http://scr.hu/1a2x/eo12g

http://scr.hu/1a2x/x192i

 

Chodzi o wersje tekstową, będzie łatwiej. Możesz wrzucić np. na wklej.org

http://wklej.to/drYjk

Dodane

Przeglądałem, listę zainstalowanych programów i znalazłem “Slick Savings” usunąłem to i wszystko działa poprawnie, dzięki za pomoc i fatygę.

Dodane

Jednak niestety nie, pad działa już normalnie ale myszka nadal źle działa :confused:

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus