Myszka optyczna, bezprzewodowa, lub.......?

Z reguły w/w są myszkami z górnej półki, czyli drogimi. Ponieważ najczęściej korzystam z myszek firmy A4 Tech, za np. 8-10 zł , chciałem się dowiedzieć, czy warto zainwestować w myszkę lepszą z bajerami i wodotryskami?

Z doświadczenia wiem, że w myszkach najszybciej pada styk od lewego przycisku myszy. Wtedy bez wielkiego smutku, wyrzucam myszkę, i kupuje następną jednorazówkę.

Ale jeśli kupię myszkę za 30, 60, 100 zł i to samo po krótkim czasie się zepsuje, to co wtedy?

Chciałbym dostać odpowiedź od osób, które korzystają z tych droższych myszek, czy styki zamontowane w lepszych myszkach są solidniejsze i wytrzymują np. rok, dwa , trzy lata, aby zrekompensować wysoką cenę?

Przepraszam, że założyłem podobny temat, który jest w tym dziale, ale na moje pytanie tam nikt mi nie che odpowiedzieć!

Wcale nie musisz od razu wywalać myszki. Mikroswitche kosztują grosze, wystarczy dobra lutownica odsysacz do cyny i wprawna ręka.

Ale piszesz o tych tanich, czy drogich?

Bo jeśli tanich, to po co się męczyć za 8 zł, a jeśli drogich to byłby skandal, żebym za 100 zł miał się po paru miesiącach bawić z lutownicą!

PS: Mam też od pół roku badziewną myszkę za 8 zł, która jak na razie chodzi bezawaryjnie, czyli jak w reklamie: “Jesli nie widzisz różnicy, to po co przepłacać?”

ja mam taką za 20 zł. a mam ją już ponad 8 miesięcy i działa znakomicie :smiley: Moim zdanie nie wrato inwestować w drogie :slight_smile: Może te za 50-100 zł. nie bedą uciekać czasem jak to sie zdarza w tych tanich.

Wytłumacz, bo nie rozumiem!

Nigdy ci myszka opytczna nie uciekała ?? tzn.z jednego końca monitora na drugi i tak kilka razy.

Po pierwsze nie miałem nigdy myszki optycznej, po drugie jesli mają przypadłość takie drogie to znaczy, że mój wybór (czyli najtańsze myszki) był prawidłowy!

No wiesz droższe na pewno nie bedą uciekać.Ale mi to w mojej nie przeszkadz tak bardzo :wink:

Mi przeszkadzało i to bardzo. Miałem logitecha, optyczną, przewodową za ok. 40zł. Wymieniałem na inną, to samo. Powróciłem do takiej samej, kulkowej. 25zł, Logitech, trzyma się. Do 50zł można myszy kupować.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=mysz%2A

Widzę, że ta przypadłość jest standardem dla myszek optycznych. Jestem w szoku! To miał być krok do przodu, a nie do tyłu! !!

No przeszkadzała jak grałem w gry :slight_smile: Najbardziej w strzelanki. :smiley:

Ja aktualnie mam radiową A4 techa za 100zł, ale wcześniej przez pół dnia miałem optyczną, ale to jej skakanie doprowadzało mnie do białej gorączki i wymieniłem na aktualną. Narazie służy mi bez wypadkowo przez już prawie rok.

ja mam kensingtona za 200 zł i tez niestety ucieka.Wiec w tej kwestji nie ma reguły.

To można jakiegoś uszczerbku na zdrowiu doznać przy eksploatacji myszki? :wink:

Chyba bezawaryjnie!

Z tego, co tu czytam, myszki optyczne - to jakaś wielka pomyłka! !!

myszki optyczne dlatego tak uciekają bo trzeba mieć ciemną podkładke (najlepiej czarną ) żeby nie uciekała :stuck_out_tongue:

Błąd! mam czarną podkładkę a i tak ucieka. A Kerimus nie czepiaj się o szczegóły :wink:

Ja kupiłem w lidlu tutaj w londku zestaw TYPHOON za 120 zł klawiatura i mysz bezprzewodowa, w myszy tylko ładuje baterie co 2 miesiące, a w klawiaturze co rok. Jestem bardzo zadowolony nic sie nie dzieje choc czasami jest oporna. Ale polecam laserowe, napewno jak mi sie to zepsuje to kupuje taka bo sa czułe, i tak jak francuz napisał trzeba mieć dobra podkładke, nie koniecznie czarna, ale gładka. Pozdrawiam

Ja już 3,5 roku (od sierpnia 2001) mam jedną myszkę

:arrow: Trust Ami Mouse Cordless

Nie pamiętam ile kosztowała ale teraz wiem, że to był dobry wybór :slight_smile:

Ale ta twoja myszka ma jak dla mnie jeden minus, zawsze musi widzieć odbornik a mój leży gdzieś za biurkiem i myszka działa :smiley: :smiley:

Mi to nie przeszkadza.

Denerwuje to troche osoby praworęczne które czasami chcą skorzystać z mojego komputera :wink: