Myszka optyczna, bezprzewodowa, lub.......?


(system) #1

Z reguły w/w są myszkami z górnej półki, czyli drogimi. Ponieważ najczęściej korzystam z myszek firmy A4 Tech, za np. 8-10 zł , chciałem się dowiedzieć, czy warto zainwestować w myszkę lepszą z bajerami i wodotryskami?

Z doświadczenia wiem, że w myszkach najszybciej pada styk od lewego przycisku myszy. Wtedy bez wielkiego smutku, wyrzucam myszkę, i kupuje następną jednorazówkę.

Ale jeśli kupię myszkę za 30, 60, 100 zł i to samo po krótkim czasie się zepsuje, to co wtedy?

Chciałbym dostać odpowiedź od osób, które korzystają z tych droższych myszek, czy styki zamontowane w lepszych myszkach są solidniejsze i wytrzymują np. rok, dwa , trzy lata, aby zrekompensować wysoką cenę?

Przepraszam, że założyłem podobny temat, który jest w tym dziale, ale na moje pytanie tam nikt mi nie che odpowiedzieć!


(fiesta) #2

Wcale nie musisz od razu wywalać myszki. Mikroswitche kosztują grosze, wystarczy dobra lutownica odsysacz do cyny i wprawna ręka.


(system) #3

Ale piszesz o tych tanich, czy drogich?

Bo jeśli tanich, to po co się męczyć za 8 zł, a jeśli drogich to byłby skandal, żebym za 100 zł miał się po paru miesiącach bawić z lutownicą!

PS: Mam też od pół roku badziewną myszkę za 8 zł, która jak na razie chodzi bezawaryjnie, czyli jak w reklamie: "Jesli nie widzisz różnicy, to po co przepłacać?"


(Duda) #4

ja mam taką za 20 zł. a mam ją już ponad 8 miesięcy i działa znakomicie :smiley: Moim zdanie nie wrato inwestować w drogie :slight_smile: Może te za 50-100 zł. nie bedą uciekać czasem jak to sie zdarza w tych tanich.


(system) #5

Wytłumacz, bo nie rozumiem!


(Duda) #6

Nigdy ci myszka opytczna nie uciekała ?? tzn.z jednego końca monitora na drugi i tak kilka razy.


(system) #7

Po pierwsze nie miałem nigdy myszki optycznej, po drugie jesli mają przypadłość takie drogie to znaczy, że mój wybór (czyli najtańsze myszki) był prawidłowy!


(Duda) #8

No wiesz droższe na pewno nie bedą uciekać.Ale mi to w mojej nie przeszkadz tak bardzo :wink:


(boczi) #9

Mi przeszkadzało i to bardzo. Miałem logitecha, optyczną, przewodową za ok. 40zł. Wymieniałem na inną, to samo. Powróciłem do takiej samej, kulkowej. 25zł, Logitech, trzyma się. Do 50zł można myszy kupować.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=mysz%2A


(system) #10

Widzę, że ta przypadłość jest standardem dla myszek optycznych. Jestem w szoku! To miał być krok do przodu, a nie do tyłu! !!


(Duda) #11

No przeszkadzała jak grałem w gry :slight_smile: Najbardziej w strzelanki. :smiley:


(Bażant) #12

Ja aktualnie mam radiową A4 techa za 100zł, ale wcześniej przez pół dnia miałem optyczną, ale to jej skakanie doprowadzało mnie do białej gorączki i wymieniłem na aktualną. Narazie służy mi bez wypadkowo przez już prawie rok.


(Musg) #13

ja mam kensingtona za 200 zł i tez niestety ucieka.Wiec w tej kwestji nie ma reguły.


(system) #14

To można jakiegoś uszczerbku na zdrowiu doznać przy eksploatacji myszki? :wink:

Chyba bezawaryjnie!

Z tego, co tu czytam, myszki optyczne - to jakaś wielka pomyłka! !!


(Jablek 88) #15

myszki optyczne dlatego tak uciekają bo trzeba mieć ciemną podkładke (najlepiej czarną ) żeby nie uciekała :stuck_out_tongue:


(Bażant) #16

Błąd! mam czarną podkładkę a i tak ucieka. A Kerimus nie czepiaj się o szczegóły :wink:


(Roseng) #17

Ja kupiłem w lidlu tutaj w londku zestaw TYPHOON za 120 zł klawiatura i mysz bezprzewodowa, w myszy tylko ładuje baterie co 2 miesiące, a w klawiaturze co rok. Jestem bardzo zadowolony nic sie nie dzieje choc czasami jest oporna. Ale polecam laserowe, napewno jak mi sie to zepsuje to kupuje taka bo sa czułe, i tak jak francuz napisał trzeba mieć dobra podkładke, nie koniecznie czarna, ale gładka. Pozdrawiam


(system) #18

Ja już 3,5 roku (od sierpnia 2001) mam jedną myszkę

:arrow: Trust Ami Mouse Cordless

Nie pamiętam ile kosztowała ale teraz wiem, że to był dobry wybór :slight_smile:


(Bażant) #19

Ale ta twoja myszka ma jak dla mnie jeden minus, zawsze musi widzieć odbornik a mój leży gdzieś za biurkiem i myszka działa :smiley: :smiley:


(system) #20

Mi to nie przeszkadza.

Denerwuje to troche osoby praworęczne które czasami chcą skorzystać z mojego komputera :wink: