Myszka Optyczna + Vista SP1 - zawieszenie myszki

(kkthx) #1

Dzis zlozylem sobie nowego kompa,

i zainstalowalem Viste 64bit,

pierwsze co mnie zdziwilo to to ze moja myszka nie dziala pod vsita, na XP dziala,

ale ok, poszedlem kupilem nowa kompatybilna z Vista.

podlaczylem iuciesozny tym ze dziala zaczolem kopiowac dane ze starego dysku ata na nowy sata.

to bylo jakies 140 giga. wszstko poszlo dobrze. przeszlem do kopiowania grafiki z moich dokumentow, i jak przenoislemprobki grafiki [te z xp] na vsite do folderu obrazy

myszka sie zawiesila, nie odpowiadala, odlaczenie ani podlaczenie do usb [tak to jest myszka z wejsciem na usb] nic nie dawalo.

restart tez nic nie dal.

dopiero zmiana na inny port usb, ja ozywila, i sie znowu zainstalowala na viscie.

Ale czego to wina ze sie zawiesila, kompletnie ? bo nie chce znowu tego miec,

bo mi sie porty usb pokoncza.

ktos juz tak mial ?

jak to naprawic ?

dodam ze zuywam KIS2009 8.0.0.357

_

(Łukash) #2

powiem ci że jakiś czas temu zdarzało mi się to samo częściej.masz zainstalowane wszystkie aktualizacje?wychodziło parę łatek dotyczących usb,które to np u mnie naprawiły ten problem lecz i tak nie do końca,raz na jakiś czas mycha umiera,pomaga wypięcie i wpięcie,jak nie za pierwszym razem to za drugim.

(kkthx) #3

system swiezy, bo dzis postawiony, to co mialo sie sciagnac to sie chyba sciaglo samo automatycznie.

oryginalna Vista Ultimate SP1 PL, to jakby kto sie czepial ze to wina pirata :stuck_out_tongue:

"pomaga wypięcie i wpięcie,jak nie za pierwszym razem to za drugim."

-do tego samego portu usb, czy nowego ?

bo nie wiem czy jak z obecnie z portu usb nr.2 , przelacze sie na poprzedni, to czy bedzie dzialac, czy juz port zostal skreslony i naznaczony

i nie bedzie na nim dzialac mycha nigdy.

(Łukash) #4

u mnie akurat do tego samego portu ,a porty nie będą skreślone i się nie skończą nie bój nic.

(kkthx) #5

zeby sie upewnic, Łukash to nie jest wina zadnej czesci komputera ? np. karty graficznej, plyty glownej czy innej.

(Łukash) #6

nie dam Ci 100% pewności,ale sądzę że nie jest to wina podzespołów.

(kkthx) #7

aha,Wypiecie i wpiecie ponownie, bez restartu czy wypiac, wpiac ponownie do tego samego usb i restart,

czy wypiac restart, uruchomic viste,bez myszki wpiac i restart.

(Łukash) #8

u mnie jest tak:mycha pada ,wypina-wpinam zazwyczaj za pierwszym razem odpala,jak nie odpali to znowu,nie restartuje,jak Ci padnie wypnij i wepnij do tego samego portu(jak coś to parę razy)lub po prostu ją przepnij do innego portu,nie musisz restartować.

(kkthx) #9

teraz znalazlem ten news http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8744

czy mi sie dobrze zdaje ze to ejst zwiazane z tym ?

news jest z kweitnia,czyzb do dzis nie wydali poprawki do tego ?

(Łukash) #10

o widzisz,dobrze ci się wydaje to jest związane właśnie z tym.

(kkthx) #11

a nie wiesz, czy juz zostala wydana przez ms latka naprawiajaca to ?

albo czy ms pisal kiedy planuje ja wydac ?

(Łukash) #12

na dzień dzisiejszy chyba nie ma na to łatki,(bo jak piszę-czasem,raz,dwa razy w miesiącu występuje u mnie to zjawisko),a kiedy ma wyjść?-jak wyjdzie to DP może napiszą o tym,albo będzie w opcjonalnych aktualizacjach.

(kkthx) #13

Dzieki Łukash za pomoc, wyjasnienie spraw i porady :slight_smile:

(Piterepidemia) #14

Moja myszka i klawiatura jest na usb, poprawkę KB938371 mam zainstalowaną i żadnych problemów nie miałem i nie mam. Piszę tak na wszelki wypadek, żeby nie było że to reguła.

(Łukash) #15

kkthx nie ma sprawy piterepidemia , chyba jak ktoś ma jakiś problem to pisze o tym na forum,a nie ten kto nie problemu.

(kkthx) #16

przed chwila znowu mi sie mycha zawiesila,

wyjecie z usb i wlozenie nic niepomoglo. pisal tylko komunikat w dymku ze nowy sprzet wykryto, zainstalowano poprawnie etc.

ale mycha nadal nie dziala. i system chcial restart zrobic by przyjac zmiany.

to zrobilem restart jak kazal ale po restarcie mycha nadal nie dzialala.

wkladalem wyjmowalem, miedzy 2 portami usb,

dopiero wylaczenie komputera,wylaczenie zasilania,ponowne wlaczenie zasialania i uruchomienie kompa

pomoglo i mycha znowu dziala.

Łukash to troche inaczej niz u ciebie... gorzej ;(

EDIT

Chwile po ty co wyzej napisane, zachcialo mi sie pograc w Stalkera. to gralem chwile.... bo w trakcie zabawy mycha sie znow zwiesila :frowning:

tyle ze pomoglo...

//mam dwa urzadzenia na usb. Klawiature i myszora.

...przemienienie, odwrocenie portow usb klawy z myszka pomoglo.

Za czasow XP wiele problemow rozwiazywalem. Ale ten nie mam pomyslu.

To mnie irytuje.

EDIT 2

Wyszka mi sie wiesza teraz pare razy dziennie,

a klawiatura tez na usb, ani razu !

jak to mozliwe ?