Myszka optyczna

(Kubapilkaz) #1

Witam Kupilem sobie myszke optyczna i jak ja podlacze to niereaguje w ogole jak podlącze na kółko to działa normalnie prosze o szybka pomoc bo mam podlaczona stara mysz z kolkiem a ona strasznie wolno chodzi z gory thx

nie wiem może jakieś stery czy cos prosze o pomoc

(Dzg) #2

kupiłeś myszkę na laser? gdzie? Też taką chcę!

a w jaki sposób ją podłączasz USB?

(Sebos99) #3

powinno wykryć automatycznie myszkę. jeśli masz na usb byc może dołączona jest przejściówka do gniazda ps/2 taka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:US ... apters.JPG i spróbuj pod to gniazdo podpiąć :wink:

(Kubapilkaz) #4

po pierwsze to nie myszka na laser tylko myszka optyczna

Po drugie jak juz cos to myszke na laser mozna kupic w co 2 sklepie komputerowym i nie podlacza jej sie do kompa tylko instaluje oprogramowanie na kompie

Złączono Posta : 12.10.2007 (Pią) 16:24

sebos_krk

podpinam pod to gniazdo na mysz i na myszke i itak nie dziala nie reaguje w ogole bo ta na kulke co ja teraz uzywam jest na USB

(rozwalkompa) #5

Piszesz bardzo chaotycznie. Podpiąłeś obie myszki na raz?

(Kubapilkaz) #6

nie jak wlaczam ta na laser to wylaczam ta co jest na USB i tak nie dziala

(rozwalkompa) #7

Aha. Optyczna jest pod PS/2, a "zwykła" pod USB. Spróbuj tak: podłączyć tę optyczną i zresetować (uruchomić ponownie) kompa. Może komp nie wykrywa myszki pod PS/2 podczas pracy, jak w przypadku USB.

PS. Nie lepiej było kupić optyczną pod USB?

(Sebos99) #8

to podepnij ta nową do usb, tego samego co podpinasz starą :slight_smile:

Złączono Posta : 12.10.2007 (Pią) 16:34

po co sobie zajmować gniazda usb. jeśli tylko się da to lepiej podpiąć pod ps/2 :slight_smile:

(Kubapilkaz) #9

rozwalkompa- dzieki pomoglo podlaczylem ta na laser i sresetowalem kompa heh ze ja o tym nie pomyslalem :]

(rozwalkompa) #10

nie ma za co, po to jest to forum :smiley:

Jak pisałem, to mi się przypomniało, że PS/2 sprawdza czy jest myszka tylko przy uruchamianiu (na laptopie jak nie podłączę myszki przed startem systemu, to potem jej nie wykrywa)

Pozdrawiam

(JNJN) #11

romet

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

(Danielm86) #12

a podpiołeś na włączonej windzie czy przy wyłączonym kompie?