Myszka optyczna

Witam Kupilem sobie myszke optyczna i jak ja podlacze to niereaguje w ogole jak podlącze na kółko to działa normalnie prosze o szybka pomoc bo mam podlaczona stara mysz z kolkiem a ona strasznie wolno chodzi z gory thx

nie wiem może jakieś stery czy cos prosze o pomoc

kupiłeś myszkę na laser? gdzie? Też taką chcę!

a w jaki sposób ją podłączasz USB?

powinno wykryć automatycznie myszkę. jeśli masz na usb byc może dołączona jest przejściówka do gniazda ps/2 taka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:US … apters.JPG i spróbuj pod to gniazdo podpiąć :wink:

po pierwsze to nie myszka na laser tylko myszka optyczna

Po drugie jak juz cos to myszke na laser mozna kupic w co 2 sklepie komputerowym i nie podlacza jej sie do kompa tylko instaluje oprogramowanie na kompie

Złączono Posta : 12.10.2007 (Pią) 16:24

sebos_krk

podpinam pod to gniazdo na mysz i na myszke i itak nie dziala nie reaguje w ogole bo ta na kulke co ja teraz uzywam jest na USB

Piszesz bardzo chaotycznie. Podpiąłeś obie myszki na raz?

nie jak wlaczam ta na laser to wylaczam ta co jest na USB i tak nie dziala

Aha. Optyczna jest pod PS/2, a “zwykła” pod USB. Spróbuj tak: podłączyć tę optyczną i zresetować (uruchomić ponownie) kompa. Może komp nie wykrywa myszki pod PS/2 podczas pracy, jak w przypadku USB.

PS. Nie lepiej było kupić optyczną pod USB?

to podepnij ta nową do usb, tego samego co podpinasz starą :slight_smile:

Złączono Posta : 12.10.2007 (Pią) 16:34

po co sobie zajmować gniazda usb. jeśli tylko się da to lepiej podpiąć pod ps/2 :slight_smile:

rozwalkompa- dzieki pomoglo podlaczylem ta na laser i sresetowalem kompa heh ze ja o tym nie pomyslalem :]

nie ma za co, po to jest to forum :smiley:

Jak pisałem, to mi się przypomniało, że PS/2 sprawdza czy jest myszka tylko przy uruchamianiu (na laptopie jak nie podłączę myszki przed startem systemu, to potem jej nie wykrywa)

Pozdrawiam

romet

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

a podpiołeś na włączonej windzie czy przy wyłączonym kompie?