Myszka pod USB naprzemiennie działa\nie działa

Witam

Mam problem z myszką pod usb. Mam Della d620 z win xp sp3. 1gb ramu centrino duo

Do niedawna wszystko działało. Jakiś czas temu gniazda USB przestały działać w przypadku podłączania myszek. Mam 2 myszki z czego obie działają na innych kompach bez zarzutu. Problem wygląda w ten sposób, że gdy podłączam myszkę do obojętnie jakiego portu usb. (Są 2 x 2 gniazda) to albo" wystąpił problem podczas instalacji sprzętu", albo zadziała na kilka sekund i przestanie słyszę pyk pyk i znowu kilka sekund i przestanie… sekwencja czasami się powtarza kilka razy… a czasami myszka jest już “nie żywa” na dobre i pokazuje się nie rozpoznano sprzętu…

Podłącałem myszkę do wszystkich 4 portów

Inne urządzenia “przeważnie” działają

myszki na innych kompach działają

Zrobiłem już taką akcję w menadżeże że odinstalowałem kontrolery USB i zresetowałem kompa nie pomogło.

w uruchom>services.msc też sprawdziłem urządzenia SID jest ustawione na automatycznie

I skończyły mi się pomysły…

Jakieś pomysły, byłbym wdzięczny za radę…??

donyogimiro , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje, Przeczytaj proszę ten temat.http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Wiem, że to odkop jednak mam identyczny problem więc uznałem, że nie będę tworzył specjalnie nowego tematu. Na innym forum widziałem, że trzeba odznaczyć opcje oszczędzania energii w menadżerze urządzeń i już myślałem, że pomogło jednak po dłuższym czasie myszka znowu zaczęła wariować. Czasami mogę używać myszkę cały dzień i nic się nie dzieje, a czasami co chwile rozłącza (taki sam problem na 2 myszkach, gdy podłączam pod port ps2 po pewnym czasie również potrafi rozłączyć).