Myszka przerywa

Witam. Mam problem z myszką. Opiszę od razu na przykładzie: W grach np. CoD 4, CoD MW 2 podczas myszka przeskakuje podczas obracania się. W windowsie jest to w ogóle nie zauważalne. Występuje jedynie w grach. Dzieje się to na każdej myszce (testowałem na A4tech za 20 zł, jakiejś innej podróbie i na nowej A4Tech x-748). Nie zawsze występuje ten problem. Nie mam włączonej akceleracji. Na pewno nie jest to wina myszki. Jeśli chodzi o biurko to używam podkładki. Jest to bardzo irytujące, bo gdy nagle obracam się, żeby wycelować to celownik ląduje gdzieś obok… Podejrzewam, że jest to wina połączenia. Sprawdziłem ping w CMD do przykładowego serweru w Polsce i okazało się, że skacze się od 40 do 120 ms… Czytałem, że ping nie powinien tak bardzo się zmieniać. Co o tym myślicie?

71955235272766706953.jpg

Nie wiem, jak jest w Call of Duty (tzn. jaki ping jest tam dopuszczalny do normalnego grania), ale w CS do 100 gra się normalnie, powyżej 100 zauważalne są właśnie takie przeskoki. Wyłącz GG, Skype, Ventrilo, ściągacze plików, aktualizacje antywirusa (możesz to zrobić przed i po grze) albo przełącz go na tryb gry, jeśli jest to możliwe.

Jak widzisz na screenie ping skacze. Jeżeli była by to wina np. ściągania to ping byłby wysoki przez cały czas. Wszystko mam wyłączone co napisałeś (zawsze to robię). Czy może być to wina dostawcy internetu (TP…)?

Możliwe. Jakieś zakłócenia na linii u każdego się zdarzają, a jeśli mieszkasz w rejonie, gdzie linia do Twojego apartamentu przebiega przez jakieś roboty drogowe / kolejowe (np. Ciechanów i mazowieckie ogólnie czy Trójmiasto), to może być problem.

Ale mam znajomego w TP na prawie całą północ Polski, jeśli tu mieszkasz, mogę się dowiedzieć, co jest grane, wyśle techników :slight_smile:

Z ciekawości zrobiłem test pingu do tego serwera mam łącze 1Mb/s do tego radiówka i tak to u mnie wygląda (przy odpalonym gg i antywirusie)

beztytuufr.jpg

No widzisz ;d. Tak Hitm3n mieszkam 10 km od Gdańska :). Dzwoniłem już do TP i powiedzieli, że sprawdzą centralę no i mogą wysłać techników.

U niego nie wygląda źle. Sam z ciekawości zrobiłem na swoim laptopie (też połączenie WiFi), pingi podobne miałem, raz mi wyskoczyło do 170, a tak do 80 w sumie.