Myszka przestała działać w Windowsie


(zgredzio) #1

Chciałem zainstalować sobie pada, ale przez przypadek usunąłem w menedżerze urządzeń coś, co spowodowało brak reakcji myszy na cokolwiek. Myszka to A4Tech X-750BF. Po prostu w momencie usunięcia tego czegoś momentalnie przestała działać. Po ponownym podłączeniu chce zainstalować się jako PS/2+USB Mouse. Może ktoś miał podobny problem?


(McDracullo) #2

I co, zainstalowałeś?


(Technik Elektro) #3

mysz jest na USB??


(zgredzio) #4

Tak, jest na USB. Nie udało mi się jej zainstalować. Na płycie ze sterownikami nic nie znalazło, a bez myszki praca jest mocno utrudniona, więc nie moge kombinować.


(Michal Kolatek) #5

A w biosie masz włączona obsługę myszy na usb? Np u mnie standardowo jest włączona obsługa klawiatury, ale myszy już nie.


(zgredzio) #6

W biosie nic nie przestawiałem, a poza tym mysz działa na Ubuntu.


(Blotny) #7

zgredzio , miałem taki problem, pomogło włożenie płyty z OS`em do napędu i "naprawa". Bo właśnie też sterowniki i różne programiki nic nie dały.


(Michal Kolatek) #8

Przywracanie usb może coś da

viewtopic.php?p=1924953#p1924953


(zgredzio) #9

plunio, co miałeś na myśli pisząc naprawa? Wpisałem w konsolę chkdsk /p /r, ale bez skutku. Próbowałem dojść do tego, czy może za tą sytuację nie odpowiada jakaś usługa i znalazłem jedną, której nie mogę włączyć ze względu na błąd.

46bce8166da44122m.jpg


(Blotny) #10

Wkładasz płytę z system operacyjnym, ustawiasz w BIOS`ie, by najpierw przeczytał napęd, restartujesz komputer i w pierwszej możliwej chwili wybierasz naprawę systemu (w moim przypadku XP). Wtedy zadziałało.


(zgredzio) #11

Na samym początku naprawa jest do wyboru, ale za pomocą konsoli, a później już nie.

Czy istnieje rozwiązanie nie zmuszające do reinstalacji systemu?


(system) #12

pomoc@microsoft.pl


(zgredzio) #13

A może ktoś coś wie?