Myszka sama scrolluje ekran

Od 2 dni myszka przestała być posłuszna. Nie wiem czy dobrze opiszę, ale czasami podczas scrollowania ona sama sobie jeszcze przewinie kilka linijek (w górę bądź w dół) kiedy ja już kółkiem nie kręcę. Tak samo zdarzy się nagle kliknięcie w dziwnym miejscu. Co udało mi się stwierdzić: to raczej nie wina samej myszki. Podpiąłem inną, która na innym komputerze chodzi normalnie, a u mnie robi takie same cyrki. Przekładałem myszkę w różne porty USB - na każdym to samo. Nie pomogło przeinstalowanie sterowników. Poczytałem trochę w internecie i widzę, że taki problem występuje u użytkowników, ale brak rozwiązania. Ktoś pisał, że 5 myszka działa nagle OK. No ja nie będę kupował 5 myszek, tym bardziej, że nie jest to myszka za 20 zł. Nie wiem teraz czy to wina systemu czy jakiś wirus? Ktoś może miał podobny problem?

 Jeśli zakładasz wątek w tym dziale, to wymagane są logi z programu  FRST.

 Miałem taki problem i przyczyna była sprzętowa - zakurzone wnętrze myszki. Jednak nie wykluczam, że u Ciebie może być to jakiś problem programowy. Logi z FRST na pewno nie zaszkodzą.

Na śmierć zapomniałem o logach, przepraszam, już uzupełniam.

FRT: http://wklej.org/id/1836952/

Addition: http://wklej.org/id/1836953/

Shortcut: http://wklej.org/id/1836956/

To zrób (re)instalację systemu a nie jakiegoś @#$%^ “formata”  Co za @#$%^ wymyślił kiedyś to określenie?

 Nie miał prawa pomóc bo czynność to formatowanie, do tego po niej dysk (partycja) jest pusta.

Nie zaszkodzi sprawdzić napięcia zasilacza. Jaki masz zasilacz (marka i model)?

Ktoś wymyślił, potocznie się używa, to i jak użyłem :wink:

Chyba jesteśmy w domu. Dobrze jednak z kimś czasem coś przedyskutować. Sam wskazałem na problemy z prądem, a nie pomyślałem, żeby odłączyć zasilacz. Po odłączeniu zasilacza szumy w głośnikach znikają całkowicie. Myszka też CHYBA działa dobrze. Piszę chyba, bo laptop swoje lata ma i bez zasilania trzyma 5 minut. Ale przez ten czas scrollowania nie odnotowałem. Także przyczyna chyba znana. Teraz najważniejsze. Czy kupię gdzieś takiego starocia:

Nie wiem czy zauważyłeś, że dopiero teraz wspomniałeś, że to laptop a nie komputer stacjonarny. Tak to jest gdy mowy “potocznej” się używa zamiast opisywać sprzęt dokładnie.

Nie musisz kupować identycznego, wystarczy, że kupisz jakiś porządny dedykowany do tego modelu komputera zamiennik, których pełno w przeróżnych np. sklepach internetowych

Racja nie doprecyzowałem, bo szczerze mówiąc stawiałem na problemy z oprogramowaniem a nie ze sprzętem. Nie raz jeszcze popełnię w tej materii jakieś błędy bo informatyka nie jest dziedziną, w której się kształciłem. Ale nie ważne, przyczyna jest i to się liczy.