Myszka scroll działa tylko w jedną stronę

Witam, mam taki problem gdyż przewijam scrollem w dół to przewija w dół, problem tkwi w tym że gdy przewijam w górę to też przewija w dół. Występuje to tylko na tym komputerze sprawdzałem na innym i działa jak powinna. Dodam jeszcze że przed tym scroll się dziwnie zachowywał zacinał się jak by, ale też tylko na tym komputerze a, teraz scrolluje tylko w dół jeśli chodzi o system jest to windows 10. Proszę o pomoc.

Spróbuj z menadżera urządzeń odinstalować myszkę, zrobić z pomocą klawiatury ponowne uruchomienie PC i wtedy zobaczyć czy się naprawi?

Jedynie może małe ryzyko jak twój Windows 10 bez myszki nie potrafi już wyłączyć ekranu blokady przed logowaniem (ten z zegarem).

Niestety, nie pomogło

Nie masz w systemie aplikacji od producenta co by mogła nadpisywać ruch myszki w górę?

http://www.highrez.co.uk/downloads/XMouseButtonControl.htm może nadpisywać, że przy przewijaniu:

  • nic się nie dzieje,
  • można zrobić przewijanie w stylu macOS lub
  • wciskasz jakiś klawisz/kombinacje klawiszy.

Myszka steelseries mam program steelseries engine 3, teraz zauważyłem gdy włączyłem komputer ponownie raz jeszcze że przez dosłownie 10 sekund działała normalnie i dosłownie po kilku sekundach znów zaczęła przewijać tylko w dół. Czy to możliwe że stoi za tym jakiś program?

Możliwe, spróbuj go zabić (wyłączyć ze autostartu i w procesach zamknąć) z poziomu Menadżera zadań?

Jak program ma opcje resetu ustawień to możesz i taki wariant sprawdzić czy cofnie dziwnie skonfigurowany profil używania myszy.

Wygląda na to że problem tkwił w steelseries engine 3, wyłączyłem go właśnie z autostartu i działa wszystko poprawnie cały czas po ponownym uruchomianiu. Tylko nie wiem co może być z tym nie tak.
Dziękuję za pomoc problem rozwiązany :slight_smile:

Może ktoś grzebał i chciał ci zrobić psikusa.