Myszka swiruje

co sie dzieje z moja myszka. od pewnego czasu szaleje po pulpicie wylacza mi przegladarke wywala winampa itp. czy ktos wie co musze zrobic zeby bylo normalnie?? :?

ale sama nawet jak jej nie dotykasz?

Jaka …kulkowa, czy optyczna …a może radiówka?

Na początek skan kompa na szkodniki, trojany, wirusy!

Jeżeli kulkowa - rozbierz i wyczyść

Jeżeli optyczna - zmień podkładke na jednolitą

Jeżeli radiówa - odsuń głośniki i wszelkie urządzenia o silnym polu elektromagnetycznym…

Jeżeli i to nie pomoże - odinstaluj i zainstaluj sterowniki ponownie …może przyda się ich aktualizacja…

wszystko by gralo tylko ze JA to facet 8)

polega to na tym ze np grasz w cos albo jestes na jakiejs stronce i nagle zaczyna szalec . otwiera jakies okna wlasciwosci rusza winampem . po chwili przestaje ale robi spustoszenie na calym kompie.

cieszymy się razem z tobą :wink:

Zapodaj może loga z programu HijackThis 1.99.1 :wink:

mam zwykla najprostrza myszke. chyba brudna skoro mowisz zeby czyscic. rzadnych sterownikow jednak nie ma do niej. po drugie ten porblem(pojawia sie od miesiaca ale ostatnio sie nasilil) nigdy wczesniej nie wystepowal.

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=730&t=55

Zapodaj może loga z programu HijackThis 1.99.1 <<<<< a coz to takiego ??

**********

zeskanowalem wszystko ad-awerem ale dupa. wykryl mi jakies WHEN-U i usunal potem. szukalem tez easy-cleaner i tez nic nie wykryl.

Sciągasz program, klikasz Do a system scan and save a logfile , zawartość tego co wyjdzie kopiujesz i wklejasz na forum

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 20:40:23, on 2005-06-01

Platform: Windows ME (Win9x 4.90.3000)

MSIE: Internet Explorer v5.50 (5.50.4134.0100)

Running processes:

C:\WINDOWS\SYSTEM\KERNEL32.DLL

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSGSRV32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\mmtask.tsk

C:\WINDOWS\SYSTEM\MPREXE.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSTASK.EXE

C:\AVAST4\ASHSERV.EXE

C:\WINDOWS\EXPLORER.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\RESTORE\STMGR.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\RPCSS.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\INTERNAT.EXE

C:\WINDOWS\TASKMON.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SYSTRAY.EXE

C:\WINAMP\WINAMPA.EXE

C:\AVAST4\ASHWEBSV.EXE

C:\AVAST4\ASHMAISV.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\DDHELP.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\WMIEXE.EXE

C:\TLEN.PL\TLEN.EXE

C:\WINAMP\WINAMP.EXE

C:\MAXTHON\MAXTHON.EXE

C:\PROGRAM FILES\WINRAR\WINRAR.EXE

C:\WINDOWS\TEMP\RAR$EX00.511\HIJACKTHIS.EXE

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O3 - Toolbar: @msdxmLC.dll,-1@1045,&Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\SYSTEM\MSDXM.OCX

O4 - HKLM…\Run: [internat.exe] internat.exe

O4 - HKLM…\Run: [selfHostUtil] C:\WINDOWS\selfhost.exe /L

O4 - HKLM…\Run: [scanRegistry] C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun

O4 - HKLM…\Run: [TaskMonitor] C:\WINDOWS\taskmon.exe

O4 - HKLM…\Run: [PCHealth] C:\WINDOWS\PCHealth\Support\PCHSchd.exe -s

O4 - HKLM…\Run: [systemTray] SysTray.Exe

O4 - HKLM…\Run: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE NvQTwk,NvCplDaemon initialize

O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM…\Run: [WinampAgent] C:\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM…\Run: [avast! Web Scanner] C:\AVAST4\ashWebSv.exe

O4 - HKLM…\Run: [ashMaiSv] C:\AVAST4\ashmaisv.exe

O4 - HKLM…\RunServices: [HiberMonitor] C:\WINDOWS\HCount.exe

O4 - HKLM…\RunServices: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM…\RunServices: [schedulingAgent] mstask.exe

O4 - HKLM…\RunServices: [*StateMgr] C:\WINDOWS\System\Restore\StateMgr.exe

O4 - HKLM…\RunServices: [avast!] C:\Avast4\ashServ.exe

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\GADU-GADU\GG.EXE” /tray

O8 - Extra context menu item: &Add animation to IncrediMail Style Box - C:\INCRED~1\bin\resources\WebMenuImg.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_02\bin\npjpi150_02.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_02\bin\npjpi150_02.dll

Racze tu czysto, ale zastanawia mnie ten wpis

Zaktualizuj IE, a najlepiej zmień go na inną przeglądarkę, np. Firefoxa :smiley:

P.S HijackThis nie powinien być uruchamiany w katalogu tymczasowym :wink:

mam maxthona. ie to porazka. sadzisz ze maxthon jest gorszy od firefoxa lub opery? no i na koniec - co mi radzisz zrobic z myszka. planuje wymienic.

Przepraszam, nie zauważyłem że używasz Maxthona. Ale też myslę, żę należy używać go wtedy, kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do IE. :wink:

Jeśli chcesz wymieniać myszkę- to kup optyczną (może bezprzewodową - to zależy ile chcesz na nią przeznaczyc)

Kiedyś widziałem program, dzięki któremu myszka zachowuje się jak pijana. Może ktoś Ci wykręcił kawał i wsadził ją do autostartu. Sprawdź jeszcze tam 8)

moze to to, ale jak sprawdzic ? na dodatek to sie nie dzieje co chwile tylko raz na 5-10-20-30 minut. zaleznie od humoru myszki :-x

Jeśli nic nie ma w autostarcie to mysz pada

A ile czasu masz tą mysz ?,jeśli jest starsza,to może już niekiedy nie kontaktowac,miałem ten sam problem i wymieniłem

Jeśli dzieje się to tylko czasami i jest zależne od humoru myszki to może ona jest popsuta. Tylko czy ona zamyka programy spesjalnie :?:

uuuuuuu z 3 lata :smiley: czas wymienic :stuck_out_tongue: jeszcze jak kupowalem to ze scrollem kosztowaly po 50-60 zeta. ja kupilem zwykla :stuck_out_tongue: :smiley:

  1. . ok dzieki za pomoc . PZDR

ostatnio kupowalem myszke z 3 lata temu i pamietam ze te ze skolem staly po 60 dych. wiec dawno

aha. nikt nie mogl nic dodac mi do autostartu bo to tylko moj komputer. siorka sida jak jej pozwole ale nie wiedzialaby co to jest autostart:P

dzieki i PZDR

drobne wyjasnienie dla was:

maxthon to tylko nakladka na IE a nie jakas inna przegladarka wiec temat aktualizacji jest nadal obowiazkowy

:smiley:

musg , wiem, że Maxthon to nakładka, dlatego napisałem, że jest przeznaczony dla osób, które są przyzwyczajone do IE, ale Internet Explorera i tak warto zaktualizowac i zainstalowac Firefoxa czy Operę tak samo

Jeśli dzieje się to tylko czasami i jest zależne od humoru myszki to może ona jest popsuta. Tylko czy ona zamyka programy spesjalnie :?

zamyka specjalnie :frowning: to jakies dziwne jest. bo tego maxthona to co 4 minuty szmata mi zamyka przez co co chwile musze (czasem) sie ladowac …