Myszka TRACER KTM 45594

(MrLukaszo) #1

Witajcie! Od dzisiejszego dnia prawy przycisk myszy odmawia posłuszeństwa, nie wiem o co chodzi, ponieważ wczoraj było wszystko dobrze. Mianowicie, prawy przycisk myszy działa, a raz nie działa. Zauważyłem to grając w Lol-a, gdy klikałem, gdzieś by się tam przemieścić nie zawsze tam szedłem, ponieważ komputer nie zauważył, że klikłem. Dodam, iż, gdy kliknę mocniej to myszka działa zawsze, lecz, gdy kliknę lżej w przycisk od razu przestaje działać. Tak samo, gdy np. na pulpicie przytrzymuję przycisk i zaznaczam obszar, to po czasie obszar znika a przycisk jest wciśnięty. Myszka działa tak samo na innym PC, więc nie jest to wina mojego kompa. Myszka ma nie całe 2 tygodnie. Nawet nie grałem tak dużo, a jak już to nigdy ją nie rzuciłem ani nic z tych rzeczy, o co chodzi? Jak to naprawić?

(Longhorn2009) #2

Może lepiej kupić bardziej trwały model przewidziany pod gaming, zamiast tandety za 20zł, w której padnięte mikrostyki to chleb powszedni.

(MrLukaszo) #3

Ta też jest przewidziana pod gaming. Mój brat miał myszkę za około 30zł i miał ją, aż 6 lat. Dopiero po 7 zaczęła szwankować.

(MrLukaszo) #4

Teraz, dziwnie myszka po prostu się odłączyła od komputera i z powrotem podłączyła, sama. Tak jak by się zrestartowała, o co chodzi?

(Longhorn2009) #5

Spróbuj zmienić port USB na inny. Chyba, że twój egzemplarz został wyjątkowo niedbale zmontowany przez Chińczyka. Nie łudź się, że inna niż w biurowych modelach obudowa sugeruje gamingowe przeznaczenie. Decyduje o tym m.in jakość sensora, konfigurowalne klawisze dodatkowe czy wysoka jakość samych mikrostyków jak np. w G500 Logitecha, gdzie producent deklaruje 8 mln kliknięć. Tyle, że tego typu myszki kosztują jakieś 8-10 razy tyle co taki Tracer.

(MrLukaszo) #6

Mówię, próbowałem na innym kompie, to samo, tylko, że jeżeli kliknę lekko reaguje, ale nie zawsze, lecz jeśli kliknę tak samo ale trochę mocniej reaguje zawsze.

(Longhorn2009) #7

Moja sugestia odnośnie zmiany portu USB dotyczy kwestii rozłączania się. Na nieprecyzyjnie działający mikrostyk nic ci nie doradzimy. Bardzo możliwe, że to urok tego modelu.

(daras28-82) #8

Kup jakiegoś Logitecha, spokój na kilka lat i pamiętaj, nic nie jest wieczne.

(MrLukaszo) #9

Dziwne to jest, przecież słychać naciśnięcie. I za każdym razem myszka jest tak samo wciskana, a jednak jak lekko kliknę to jest jednak różnica.

(Longhorn2009) #10

Mnie w myszce za 20zł nie dziwi to wcale. Przerabiałem już temat tanich peryferiów.

(MrLukaszo) #11

Więc, na około jak długo starczy mi ta myszka teraz?

(daras28-82) #12

Wytrzyma do czasu kiedy zdecydujesz się odłożyć ją na właściwe dla niej miejsce.