Myszka TRACER KTM 45594

Witajcie! Od dzisiejszego dnia prawy przycisk myszy odmawia posłuszeństwa, nie wiem o co chodzi, ponieważ wczoraj było wszystko dobrze. Mianowicie, prawy przycisk myszy działa, a raz nie działa. Zauważyłem to grając w Lol-a, gdy klikałem, gdzieś by się tam przemieścić nie zawsze tam szedłem, ponieważ komputer nie zauważył, że klikłem. Dodam, iż, gdy kliknę mocniej to myszka działa zawsze, lecz, gdy kliknę lżej w przycisk od razu przestaje działać. Tak samo, gdy np. na pulpicie przytrzymuję przycisk i zaznaczam obszar, to po czasie obszar znika a przycisk jest wciśnięty. Myszka działa tak samo na innym PC, więc nie jest to wina mojego kompa. Myszka ma nie całe 2 tygodnie. Nawet nie grałem tak dużo, a jak już to nigdy ją nie rzuciłem ani nic z tych rzeczy, o co chodzi? Jak to naprawić?

Może lepiej kupić bardziej trwały model przewidziany pod gaming, zamiast tandety za 20zł, w której padnięte mikrostyki to chleb powszedni.

Ta też jest przewidziana pod gaming. Mój brat miał myszkę za około 30zł i miał ją, aż 6 lat. Dopiero po 7 zaczęła szwankować.

Teraz, dziwnie myszka po prostu się odłączyła od komputera i z powrotem podłączyła, sama. Tak jak by się zrestartowała, o co chodzi?

Spróbuj zmienić port USB na inny. Chyba, że twój egzemplarz został wyjątkowo niedbale zmontowany przez Chińczyka. Nie łudź się, że inna niż w biurowych modelach obudowa sugeruje gamingowe przeznaczenie. Decyduje o tym m.in jakość sensora, konfigurowalne klawisze dodatkowe czy wysoka jakość samych mikrostyków jak np. w G500 Logitecha, gdzie producent deklaruje 8 mln kliknięć. Tyle, że tego typu myszki kosztują jakieś 8-10 razy tyle co taki Tracer.

Mówię, próbowałem na innym kompie, to samo, tylko, że jeżeli kliknę lekko reaguje, ale nie zawsze, lecz jeśli kliknę tak samo ale trochę mocniej reaguje zawsze.

Moja sugestia odnośnie zmiany portu USB dotyczy kwestii rozłączania się. Na nieprecyzyjnie działający mikrostyk nic ci nie doradzimy. Bardzo możliwe, że to urok tego modelu.

Kup jakiegoś Logitecha, spokój na kilka lat i pamiętaj, nic nie jest wieczne.

Dziwne to jest, przecież słychać naciśnięcie. I za każdym razem myszka jest tak samo wciskana, a jednak jak lekko kliknę to jest jednak różnica.

Mnie w myszce za 20zł nie dziwi to wcale. Przerabiałem już temat tanich peryferiów.

Więc, na około jak długo starczy mi ta myszka teraz?

Wytrzyma do czasu kiedy zdecydujesz się odłożyć ją na właściwe dla niej miejsce.