Myszka Trust i dziwne działanie portów USB

Witam

Kilka dni temu kupiłem notebook’a Asus X53SV-SO1009S-8 + myszkę bezprzewodową “Confortline Mini Mouse (www.trust.com/16342)”. Problem polega na tym, że myszka działa wyłącznie na porcie USB 3.0 jak podepnę ją na 2.0 to brak reakcji. A dla ciekawski dodam, że na netbook’u mojej narzeczonej działa normalnie na USB 2.0… Tak więc w czym jest problem?

Hej,

:arrow: Próbowałeś z wszystkimi portami USB?

:arrow: Czy po podłączeniu do portu słychać systemowy dźwięk podłączenia urządzenia czy nie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak. Mam 2x USB 2.0 oraz 1x USB 3.0 i sprawdziłem każdy.

USB 2.0 (1) - brak dźwięku podłączenia i brak reakcji myszki

USB 2.0 (2) - brak dźwięku podłączenia i brak reakcji myszki

USB 3.0 (3) - jest dźwięk podłączenia i myszka działa prawidłowo

p.s. na tych dwóch portach USB 2.0 działają bezproblemowo myszki na kablu; każdy pendrive; telefon itp…

Hej,

:arrow: Sterowniki do płyty głównej zainstalowane?

:arrow: Próbowałeś odinstalowania portów USB? Jeśli nie, spróbuj. Wchodzisz do menadżera urządzeń i usuwasz wszystkie pozycje w gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony asus’a jakie są przewidziane dla mojego modelu to nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Oprogramowanie dodatkowe natomiast wywala, że wolno je instalować wyłącznie na komputerach asus’a więc nie rozumiem czemu nie mogę tego zainstalować…

Tak jak tylko skasowałem ASMedia XHCI Controller od razu wszystko padło. Obecnie mam zainstalowane sterowniki w wersji 1.12.9.0 ale i tak działa myszka tylko na 3.0 więc może jeszcze jakieś pomysły…

Hej,

Pytanie, czy sterowniki do chipsetu płyty głównej zostały zainstalowane jako pierwsze. Jeśli nie, mogły pojawić się problemy z poprawnym rozpoznaniem sprzętu.

A o jakim oprogramowaniu piszesz? Jest jakoś ono opisane?

Powinieneś najpierw odinstalować poszczególne koncentratory i urządzenia, a na końcu dopiero sam kontroler - to pozwala zresetować ustawienia portów USB. Samo zaś wysypanie się jest jak najbardziej zamierzone. Urządzenia USB przestają działać, dlatego potrzebny jest restart tak, by system znalazł i zainstalował odpowiednie do urządzeń sterowniki.

Sterowniki do chipsetu czy do myszki?

Pozdrawiam,

Dimatheus