Myszka USB widziana jako klawiatura

Witam na forum!

Mam problem z nową myszą X710. W panelu sterowania loguje się jako klawiatura USB. Co więcej jest blokowana przez AV jako potencjalne zagrożenie (GData USB Guard). Mysz została zakupiona w stacjonarnym sklepie, więc jest mało prawdopodobne by ktoś niepowołany manipulował przy niej.  Dlatego zwracam się z zapytaniem do was czy traktować sprzęt jako potencjalne zagrożenie (wirtualna klawiatura może przechwycić dane) czy może po prostu to błąd w sterowniku który niewłaściwie rozpoznaje urządzenie (uaktywniając AV) ?. Dodam, że na oficjalnej stronie importera nie ma żadnych sterowników do tego modelu. Myszka posiada pamięć flash 16 kb (klawisze programowane)- czytałem, że tam również może być zainstalowane jakieś złośliwe oprogramowanie. Co z tym zrobić? Przecież nie wyrzucę do kosza nowej myszy…

Sprawdź czy do tej myszki nie ma sterowników.

Jaki system oraz bit ?

To jest myszka z A4TECH z serii Oscar X7. Po prosu odblokuj ją w antywirusie i będzie działać. Samo urządzenie otrzymuje status w systemie: “klawiatura, myszka” i według alfabetu dostaje ikonę klawiatury. Dlaczego otrzymuje taki status? Ma programowalne klawisze. Mam myszkę F4 i tak ona jest wykrywana i działa.

kMhqUzi.png

Co do potencjalnych zagrożeń: jakim cudem klawiatura ma przechwytywać dane jeśli służy do ich wprowadzania? Nie jest to zagrożenie.

Profilaktycznie można zastosować