Myszka w laptopie przerywa działanie

(marcin-4) #1

Wczoraj pojawił się u mnie następujący problem w laptopie: otóż myszka (laserowa, w wieku ok. 3 lat) podłączona przez USB co jakiś czas przestaje działać na kilka-kilkanaście sekund, po czym znowu działa. Co ciekawe, z tego, co zauważyłem, następuje to najczęściej przy przewijaniu rolką strony, również wznowienie działania myszki bardzo często następuje przy przewijaniu strony strzałkami w klawiaturze. Coraz częściej niestety myszka w ogóle przestaje działać - słychać sygnał podłączania urządzenia, a następnie wyświetla się komunikat, że komputer nie rozpoznaje urządzenia. Jedynym wyjściem wówczas jest odłączenie myszki i ponowne podłączenie jej przez USB. Sprawdzałem sterowniki, podłączałem inne urządzenia do USB - wszystko jest OK, tak więc podejrzewam, że problem musi leżeć w samej myszce. Czy ktoś zna może rozwiązanie tego problemu? Będę wdzięczny nawet za wszelkie sugestie, co mógłbym jeszcze sprawdzić, bowiem bez myszki, to, niestety, jak bez ręki...

(Fentick) #2

Najlepszym sposobem aby to sprawdzić jest podłączenie innej myszki i sprawdzenie jak się zachowuję. Możesz też swoja myszkę podłączyć do innego komputera/laptopa u kogoś znajomego. Jak u niego się będzie tak zachowywać to będzie oznaczać że z myszką jest coś nie tak

(marcin-4) #3

Tak, wiem, ale aktualnie nie mam takiej możliwości. Może ktoś domyśla się, co może dolegać tej myszy?

(Drobok) #4

Myszy mają tendencje do łamania się kabla. Najlepiej ją sprawdzić na innym komputerze, bądź jeśli posiadasz miernik sprawdzić kabel.

(marcin-4) #5

Miernika niestety nie posiadam. Zakładając, że na innym komputerze będzie podobnie działać, czy da się jakoś sprawdzić bez miernika, czy przyczyna jest taka, o której piszesz?