Myszka z maca pod vista....bedzie dzialac


(Kubakuderski) #1

strasznie podobająmi się te mychy macowe...i tak sobie myałem czy jak bym sobie taką kupił, to czy by działała pod miom pc??


(Lukasz) #2

Wystarczy wejść na stronę Apple i przeczytać specyfikację myszki lub klawiatury, np.:

http://www.apple.com/mightymouse/specs.html

Mighty Mouse (przewodowa) dostępna w sklepie na apple.pl za 198,99 zł brutto.


(Scx Mail) #3

Witam.

Pozwolę sobie zacząć od krótkiego opisu myszki. Dwa podstawowe przyciski, czyli lewy i prawy stanowią jedną całość, a wykrywanie kliknięcia jako lewe czy prawe zależy od miejsca kliknięcia - bardziej na lewo zostanie wykryte jako lewe kliknięcie, bardziej na prawo - jako prawe. Trzeci przycisk myszy, zwany również środkowym ukryty jest w rolce, a w zasadzie kulce, która pozwala zarówno na przewijanie (scrollowanie) pionowe, jak i poziome. Dodatkowo na bokach znajdują się przyciski reagujące na "ściskanie" (działają jako jeden). Zarówno ich kliknięcie, jak i kulki do przewijania, są bezgłośnie przy odłączonej myszy, jednak po podłączeniu do komputera odgłos kliknięć wydobywa się z wbudowanego głośniczka i jest praktyczne nie do odróżnienia od "prawdziwego" odgłosu klikanej myszy. Powyższe cechy mogą dla różnych osób stanowić zalety, jak i wady. Warto więc zastanowić się przed zakupem takiej myszy, bo cena do niskich nie należy - ok. 200 zł za urządzenie przewodowe i ok. 290 zł za bezprzewodowe.

Odnośnie pracy myszy w środowisku Windows: raz podłączyłem Mighty Mouse do laptopa kolegi z zainstalowanym systemem Winows XP i zadziałała od razu. Na pewno działały podstawowe przyciski i przewijanie - przynajmniej pionowe. Nie jestem w stanie teraz określić pracy pozostałych przycisków. Z tego co wiem jednak, Apple dostarcza sterowniki do Windows. Być może są one konieczne do uzyskania pełnej funkcjonalności myszy. Na pudełku odnośnie współpracy z PC jest napisane, że "wymaga Windows 2000 lub Windows XP i portu USB 1.1 lub 2.0". Poza tym dostępne są nieoficjalne sterowniki dla Windows oraz instrukcje instalacji [1][2][3].

Podejrzewam, że w przypadku klawiatur marki Apple sprawa wygląda podobnie. Po szczegóły odsyłam do Wikipedii [4].

Podsumowując: moim zdaniem podstawową funkcjonalność zarówno myszy jak i klawiatury da się uzyskać na każdym w miarę nowoczesnym systemie (z obsługą myszki/klawiatury na USB), a dodatkowe sterowniki dla niektórych systemów powinny zapewnić pełną funkcjonalność urządzeń. Sytuacja mogłaby się skomplikować gdybyśmy zażyczyli sobie urządzenie bezprzewodowe, ale z tego co wyczytałem nie powinno stanowić to dużego problemu [5].

Mam nadzieję, że udało mi się Wam pomóc.

Pozdrawiam.

[1] - http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=486205

[2] - http://www.highrez.co.uk/downloads/XMou ... ontrol.htm

[3] - http://www.trinityworks.co.jp/software/AppleMProUSB/

[4] - http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Pro_ ... patibility

[5] - http://blog.olicio.us/2006/09/08/mighty ... mment-2929