Myszka z podkładką i dobór czułości DPI

Siemano!
Mam myszkę roccat xtd i podkładkę roccat sense 2mm. Gram głownie w fps i muszę przyznać, że od jakiegoś czasu zmagam się z problemem z doborem czułości. Wiem, że jest milion poradników i że każdy powinien grać na takim jakim mu wygodnie, ale ja nie mogę dobrać właściwego ustawienia. Pierwszym aspektem jest sprawa myszki. Może jest jakieś zalecane ustawienie, czyli, że ta akurat myszka działa najlepiej na np. 800 dpi, albo coś. Drugim to, że nie mam za wiele miejsca i z uwagi na podkładkę długości 2 mm moje ruchy są ograniczone. Przez dłuższy czas grałem na 800 dpi za 2 ciężarkami po 5g i na dosyć dużym sensie. Wszystko było ok, tylko, że aby szybko przemieścić celownik musiałem włożyć dosyć dużo siły i przez to czasami w akcji jeden na jeden na blisko musiałem namęczyć się, żeby puścić dobrego spraya. Potem się wkurzyłem i wywaliłem te ciężarki w cholerę i grałem bez nich. Niestety wtedy wycelowanie na daleko graniczyło z cudem i przeniosłem się na 600 dpi. Grało mi się dobrze, ale pewnego razu napaliłem się na te 400 dpi, bo tak proplayerzy grają i się posłuchałem. Niby precyzja jest super, ale jak mam się obrócić o 180 stopni to muszę średnio ze 2 razy oderwać myszkę od podkładki, bo brakuje miejsca. Kolejną rzeczą jest odświeżanie, wiem, że niby nie ma różnicy, ale może powiecie czy ta konkretnie mysz lepiej działa na 800 czy 1000 hz. Wiem, że temat jest głupi, ale może ktoś z was da jakieś złote proporcje, które w moim przypadku poprawią moje odczucia z gry. Pozdrawiam.

Pnel sterowania - mysz. Zwiększ precyzję wskaźnika - suwak w prawo.
Zmniejsza się zakres ruchów myszą na boki, ale tak na trzy czwarte, zresztą - wypraktykujesz.
Ja tam lubię, gdy nie macham myszszą daleko w boki.

Właśnie z tym zwiększ precyzję to wszyscy odradzają, a jeśli chodzi o ustawienia w windowsie to jest ok mi chodzi o DPI.

To po jakiego **** wam myszki po 10 000dpi skoro gracie na 800?

W moim przypadku najlepiej korzystało mi się z myszki ustawionej na 1200DPI, dobry kompromis pomiędzy ilością metrów które trzeba wyrobić myszką a precyzją. Jednak z uwagi na awarię tamtej myszki przesiadłem się na inną, która ma 1000DPI, i w sumie też jest nieźle.

Te droższe myszki i tak mają po te 10k dpi i nikt tego nie używa, bo nie na tym polega funkcjonalność myszki. Ja się właśnie zastanawiam, czy korzystać z tych ciężarków i starać się przyzwyczaić do 400 dpi, czy może wrócić na np. 800 i patrzeć na własną wygodę.

Pamiętaj, że w FPSach nie dobiera się jedynie DPI, a właściwie kluczowe są czułość i rozdzielczość na monitorze (np. W CS:Go pro playerzy grają często w HD lub niższym).

Wiem, ale sensa to już się w poszczególnych grach testuje. Jeśli chodzi o rozdziałkę to 1920x1080 hd 16:9 to dla mnie nie do zamiany :slight_smile:

No to jak nie jesteś w stanie przestawić upodobań to graj na max DPI z odpowiednim sensem dla siebie.

A ciężarki? Dwa na boki, 4 czy wgl ?