MythTV - nagrywanie TV na żywo

Witam

Właśnie zainstalowałem i skonfigurowałem sobie MythTV w wersji 0.21 i w związku z tym mam jedno nurtujące mnie pytanie:

W jaki sposób mogę całkowicie wyłączyć tą funkcję nagrywającą na żywo odtwarzaną telewizję? Nie mam potrzeby nagrywać wszystkiego co leci, nie chcę zaśmiecać swojego dysku i wolałbym aby nic nie zamulało niepotrzebnie mojego sprzętu w tle. Do tego nagrywanie live powoduje, że rozjeżdża mi się dźwięk z obrazem. Dźwięk jest ok. 2-3 sekundy przyspieszony względem obrazu cały czas podczas odtwarzania.

Przeszukałem praktycznie wszystkie opcje tego programu, ale nigdzie nie znalazłem jak mogę wyłączyć tą opcję.

Chcę tylko oglądać TV i ewentualnie nagrywać, ale tylko wtedy kiedy to sobie zaprogramuję, a nie cały czas.

Proszę o rady. Na polskich stronach/forach niestety ciężko uświadczyć jakiekolwiek bardziej szczegółowe informacje o Mythu dlatego też chciałbym poprosić was o podzielenie się waszym doświadczeniem.

edit: i jeszcze taki jeden niuans: Dlaczego po wyjściu z oglądania TV cały czas dalej odtwarza dźwięk? Nawet jak wyjdę z Mytha całkowicie, to dźwięk z telewizji cały czas gra. Dopiero jak włączę np. TVTime’a czy inny program to ten dźwięk z Mytha znika. O co może w tym chodzić?