N-GAGE QD zainfekowany wirusem "commonwarrior"


(The Black Drago) #1

Witam, otóż mam problem z telefonem :frowning: Niedawno kumpel był w jakimś sklepie i nagle ktoś mu wysłał przez bluetooth jakiś plik o rozszerzeniu ".sis" Chciał to coś zainstalować w swoim telefonie (SE D750i) ale mu nie poszło więc w szkole wysłał to mi (Nokia N-GAGE QD) żeby sprawdzić co to za plik. Zainstalowałem to coś ale nigdzie nie znalazłem ikonki tego pliku więc zostawiłem telefon w spokoju. Po dwóch dniach zobaczyłem, że wyskakują jakieś komunikaty, że "Wysyłanie wiadomości nie powiodło się". Patrze w tel a tam w skrzynce nadawczej jest długa lista MMS'ów do wysłania, patrze na stan konta a tam z 20 zeta zrobiło się coś ok 4.90 zeta. Od razu powiązałem fakty i zrozumiałem że zainstalowałem sobie wirusa :o Wywaliłem go z menadżera ale to nic nie dało. Zapamiętałem nazwe tego pliku i zaraz odpaliłem kompa i wpisałem ją w google i znalazłem jedną taką strone (klik) na której zostało opisany ten wirus. Przetłumaczyłem tekst z tamtej strony translatorem i wprowadziłem swoje poprawki:

Wszystkie objawy tego wirusa występują w moim telefonie. I tu się pojawia moje pytanie: Czy da rady coś z tym zrobić ?? !!


(Boner3773) #2

skoro masz symbiana to słyszałem ze można “formatować” komórkę

i to powinno pomóc.


(rutek7) #3

No dokladnie sformatuj karte w swoim N-Gage i powinno pomóc. Tez mi ktos kiedys wyslal Woriorra, nie odpalony plik jest chyba niegrozny, bo dop nastepnego dnia go usunolem i nic sie nie dzialo. powodzenia


(Llexam) #4

Może spróbuj anti-virusem http://www.symbianos.pl/Aplikacje/Antywirus/F-Secure/ a jak to nic nie da to format telefonu i karty :frowning:


(rutek7) #5

Poszukaj czegoś o CommWarrior, bo tak dokladnie sie on chyba nazywa.

Złączono Posta : 06.09.2006 (Sro) 17:19

http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2005-030721-2716-99


(The Black Drago) #6

Dzięki wszystkim za pomoc. Ściągłem antywira na koma ale nic nie wykrył ale chyba pomogło formatowanie karty pamięci ;].


(system) #7

Musisz sformatować cały telefon, a nie kartę pamięci.

Opis: Przy wyłączonym telefonie należy nacisnąć jednocześnie trzy klawisze: zielona słuchawka, 3, * i włączyć telefon. Na ekranie powinien pojawić się napis “formating…”.

Tylko teraz nie wiem czy N-gage ma na tyle nowego symbiana, żeby obsługiwać takie formatowanie.


(The Black Drago) #8

Chyba coś nie działa bo próbuje i próbuje i nic. Macie może jakiś inny pomysł ??


(system) #9

The Black Drago , jeśli możesz, managarem plików jakimś usuń:

C:\system\apps\CommWarrior\commwarrior.exe

C:\system\apps\CommWarrior\commrec.mdl

C:\system\updates\commrec.mdl

C:\system\updates\commwarrior.exe

C:\system\updates\commw.sis

ew. przez boxa, jeśli go nie masz-kom do serwisu.

EDIT: sprawdź jeszcze to (na początku!): http://www.symantec.com/avcenter/venc/d … .tool.html


(The Black Drago) #10

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc ale poradziłem już sobie z tym. Zrobiłem format telefonu wg tych poradników i chodzi jeszcze lepiej niż wcześniej :-D:

http://s60.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=37

http://www.infonokia.pl/?page=artykul&idd=85