N na kartę opłacalne?

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, czy opłacalny jest zakup http://allegro.pl/n-na-karte-tnk-hd-2mc-dekoder-adb-5800-hd-dvb-t-i2006678540.html. Dodam iż dekoder będzie podłączony pod plazmę 42" samsung, bez dvb-t ;/ bo jest chyba z 2007 albo 2008 roku. Oczywiście posiada HDMI, jest na przednim panelu “hd ready”, ale jak podłączyłem laptop, przez d-sub to nawet 1920x1080 nie było, to znaczy że nie mogę liczyć na oglądanie w 1080p przez HDMI ?.

Pozdrawiam

Telewizor ‘hd ready’ ma mniejszą rozdzielczość niż 1080p, więc nie ma opcji.

Na szczęście do telewizji HD nie jest potrzebna rozdzielczość FullHD.

Twój telewizor wyświetli obraz w rozdzielczości 720 linii. Telewizja HD nadaje w 1080i lub 720p, więc telewizor sprawdzi się w wyświetlaniu sygnału. O 1080p z komputera możesz zapomnieć.

No dobrze a może kwestia tego dekodera, co podałem w 1 poście, jest odnawiany, czyli mogę się spodziewać że po roku skończy w koszu na śmieci?Oraz czy może ktoś wie, czy jak nie przedłużę ważności konta w TNK HD, to też będę miał zablokowany dostęp do TV DVB-T ?

Zależy, na czym ci zależy.

O czym ty piszesz DVB - T to standart cyfrowej TV naziemnej a nie satelitarnej ??

teraz to ty o czym piszesz???

Zapytał czy jeśli nie opłaci i zostaną zablokowane kanały “SAT” to czy na dekoderze tez zostanie zablokowane oglądanie własnie TV naziemnej DVB-T

Czyli będzie mógł go używać tylko do oglądania tv nadawanej w DVB-T

Mea culpa, nie popatrzyłem na aukcję, że do dekodera Sat dodają sticka z dekoderem DVB-T.

Upsss …

Naziemną będziesz miał, nawet jak nie aktywujesz karty. Mam taki sam dekoder tylko bez dongla. Co do oferty N na kartę bardzo mnie zadowala, nawet jak skończy się pakiet a w tym czasie wysyłam przelew to i tak jest co oglądać. A teraz jeszcze N dodało swoje 4 kanały Npremium HD bardzo ciekawe rzeczy na nich puszczają. A sprzedającego polecam Ci jak najbardziej, zamawiałem to za granicę przesyłka doszła do mnie w dwa dni. Sprzęt działa cały czas wszystko gra.