N przez HDMI nie działa przez euro tak i brak sygnalu tvn hd

Cześć,

Mam takie pytanie, jestem posiadaczem telewizji na kartę i dekoder nie działa przez kabel HDMI, słychać tylko dźwięk (jak jednocześnie jest podpięty EURO i HDMI), wybieram źródło hdmi w telewizorze i lipa nie działa…

Drugie pytanie jest takie: TVN HD, TVN TURBO HD nagle przestały działać (jest napisane brak sygnału) inne programy HD działają (1, 2, tvn7). Jeszcze niedawno działały, a teraz nagle brak sygnału, może to przez warunki pogodowe? Czy jak? Ogólnie konwerter nawet zasnieżony nie jest… :wink:

Jaka antenę masz ?? 60 ? Wystarczy minimalne przestawienie anteny czy konwertera i te kanały nie będą działać.

Tak, mam 60cm, tylko kurde dziwne bo inne kanały HD działają tamte działały i nagle tylko tvn hd, tvn style hd i tvn turbo hd nie. :confused:

To co lekko ruszyć talerzem czy konwerterem?

Dodane 11.02.2013 (Pn) 12:57

Dobra sprawa TVN HD itd… załatwiona :slight_smile: dzięki :slight_smile: to teraz czemu mi dekoder dziala tylko na EURO ;/

Nie wiem, ale zobacz czy gdzieś w ustawieniach nie masz opcji wyjścia Euro na HDMI przestawić

PS: NC+ będzie propagować wymianę anten na większe (90) właśnie dlatego ze z Eutelsata u nas słaby sygnał jest dla kanałów HD na 60 antenach

No właśnie zaczynam się zastanawiać nad wymianą talerza na większy, chociaż mieszkam dość wysoko i przed sobą nie mam jakiś zabudowań itd… :slight_smile:

Kabel jakiś taniej produkcji czy lepszy?

@Lewanxd

Ja tam nie wierze w te Bzdety.

Mam jeden kabel kupiony po prawie 3zł

Drugi po 45gr i jego jest parę metry więcej i zasięg siła sygnału ta sama.

Możliwe ze może tu odgrywać role ale powyżej 30m. więcej nie testowałem najtańszego kabla.

Mówię o kablu HDMI. Za 3 zł jego nie kupisz

@Lewanxd

A to sorki, nie zrozumielim się :oops:

No nie, a ktoś mi wytłumaczy dlaczego on jest taki drogi ??

@cholinex - nie mam pretensji. Te kable są drogie bo minimalne zakłócenie może spowodować brak obrazu, a stara się uniknąć tego poprzez dokładność. Ale to kosztuje…

@cholinex - nie mam pretensji.

Dzieki

Co do HDMI wydaje mi się ze tu jest spora porcja naciągania z tym kosztem.

To tylko kabel który przekazuje informacje i to na bardzo krotką odległość. Cyfrowa- czyli albo ja przekazuje albo nie. Kabel cudów ie czyni?

Dobra problem załatwiony juz dawno, generalnie w ‘n’ na kartę trzeba zmienić pilotem wejście wciskając gwiazdkę i jakiś tam numerek, średnio to w sumie działa trzeba trochę ponapieprzać no ale… dało radę :slight_smile:

W każdym razie mam kabel za chyba 8zł i różnica jest zauważalna na programach HD, przez Euro sygnał idzie cyfrowo jak się nie mylę i kanały HD działają jakościowo jak cyfrowe. Tyle z moich spostrzeżeń :wink: