N70 vs N80

Zastanawiam się nad kupnem jednego z wyzej wymienionych telefonów.

Słyszałem ze N80 ma strasznie baterie, a za to N70 juz troche przestazala :?:

Czy to rowniez prawda ze N80 ma zly aparat :?:

Ktory lepszy :?: Jakie za a jakie przeciw :?:

chyba wszystkie nokie aparat mają gorszy od np. SE czy nawet samsungów , i czy to będzie 2mpx czy 5mpx to zdjęcia nokiami wychodzą takie sobie , jak i N80 tak i N70 baterie trzymają chyba jednakowo od 1-3 dni więc który wibeżesz to już zależy od twojego gustu , większą cegłe N70 czy troche mniejszą N80 , osobiscie posiadam N70 i nie nażekam na ten telefon.

Do tego co napisał Zbych w pełni bym się nie zgodził,ale mniejsza oto.Miałem Nokie n70 i była spoko,można wgrać gry z N Gage i inne dobre gierki,a także dużo emulatorów ma starszy OS od N80.Ale więcej aplikacji.A Zbych jeśli porównujesz telefon który nie ma AF i taki który ma to wiesz…Jest dość zauważalna różnica.

Witam. Miałem tel. Nokia N80 zakupionego w salonie (nówka) to się podzielę spostrzeżeniami jakie przez okres 3-ch miesięcy użytkowania mi się nasunęły. Na pierwszy rzut oka ładny design no i ten malutki rozmiar. Telefon jest dość szybki ma intuicyjne menu z mnogością funkcji (w końcu to symbian). Zdjęcia wychodzą dobrze ale tylko przy ekstra świetle słonecznym, nie ma co łudzić się na lepsze fotografie w nocy to już porażka lampa błyskowa (diodowa) to tylko bajer przydatny wówczas jako latarka (potrzebny odpowiedni program). Największą wadą telefonu jest bateria. Naładowana do pełna bez bawienia się telefonu (cały czas na czuwaniu, bez wchodzenia nawet do menu) trzyma 4 dni. Natomiast standardowo jakiś sms, rozmowa tel. pozwalała cieszyć się przez ok 2 i 1/3 dnia. Jeśli zechcemy oglądnąć filmy na niej to naładowana do pełna bateria wytrzyma na jedno oglądnięcie filmu 3 godzinnego. Tak więc porażka, ale należy pamiętać że to telefon, do filmów są inne gadżety xD. Ogólnie reasumując fajna zabawka dużo oprogramowania sprawia że mamy przy sobie mini komputerek i można odpalić dokumenty Worda oraz Excela. Jeszcze po co nieco o dźwięku. Jako odtwarzacz .mp3, .ogg i inne sprawia się bardzo dobrze ale jeśli chodzi o jakość z głośników to raczej nic rewelacyjnego gra tak jak radyjko kupione na targu (w końcu to tylko telefon xD ). Dołączone słuchawki równie nic rewelacyjnego dla wytrawnego słuchacza, ale dla Pani Basi jak znalazł spełni na pewno oczekiwania. Dla tego polecam zakupienie osobnych słuchawek ja miałem Creative CP630 jak dobrze pamiętam model i spisywały się idealnie w połączeniu z tym telefonem. Nie wiem co jeszcze wymienić jeśli masz jakieś pytania to pisz a odpowiem. Pozdrawiam.

Muszę powiedzieć że wybór jest dość ciężki mimo że N80 wydawalaby się najlepszym rozwiązaniem choćby z tego powodu iż posiada nowszego symbiana,lepszy aparat i wifi to N70 ma coś czego nie ma N80 a mianowicie jest wykonana w jednej “bryle”.Być może nie jest to dla Ciebie problem ale jako były użytkownik telefonu typu slider muszę powiedzieć że slidery nokii są bardzo niedopracowane,latają we wszystkie strony…

Nie napisałeś czy chcesz kupić nowy czy też używany,przed wydaniem pieniędzy zapoznaj się jeszcze z Nokią E50 (ceny podobne do n70) lub z N73 (ceny porównywalne do N80)

Osobiście nie podoba mi się Nokia e50 - jestem dość młodym użytkownikiem i musze powiedzieć, że nie podoba mi się ten telefon.

gawedapawel , wiesz może czy jest duża różnica w wyświetlaczu n80, a n70. Bo n80 ma dużo większą rozdzielczość. Czy jest to aż tak widoczne czy raczej bardzo mało.

Telefon raczej bedzie nowy.

A co powiecie jeszcze o Noki N72 :?:

Nie kupuj starych telefonów typu N70/N72.

Już N80 i n73 nie mają najnowszego symbiana, a tamte to już w ogóle… N70 jest cegiełką na długość i szerokość, a N80 na grubość. Różnica mięszy wyświetlaczem z N80 i z N73 jest bardzo zauważalna. Jak nie potrzebujesz wi-fi to wziąłbym N73, a jak potrzebujesz to E65/N80. N80 w sumie nie jest zła, nie wiem czemu ludzie się tak czepiają, pewnie jej wogóle w ręce nie trzymali…

Ja też przy wyborze kieruję się najpierw walorami estetycznymi,telefon musi mieć to coś,abym był w pełni usatysfakcjonowany. Co do wyświetlacza to różnica jest ogomna,czym większy tym lepszy bo więcej widać ale i też bateria szybciej siada.

Karolzet nikt się nie czepia N80,każdy wyraża swoje opinie,co do wyglądu to się nie wypowiadam bo każdy wybiera to co mu się podoba a to już kwestia gustu a jak wiadomo…natomiast jeśli chodzi o użytkowanie to tu jak dla mnie pojawia się problem slidera,więc szukałbym innej alternatywy.

Widzę że autor jak sam napisał jest młody więc potrzebuje telefonu w pełni multimedialnego,więc jeśli nie podoba Ci się N73,którą proponowałem wcześniej,i wybieramy między tymi z tematu to z N80 będziesz bardziej zadowolony.

Różnica w wyświetlaczu jest widoczna i to dość, tak więc korzyść dla N80. Koledzy wyżej wspomnieli o WiFi o czym ja zapomniałem. Jest to świetny bajer. Chodź nie wiem co jest powodem, ale często po wyjściu z przeglądarki WWW i później ponownym wejściu po prostu już nie łączy tak jakby się przeglądarka zacięła i trzeba uruchamiać telefon od nowa. Być może to jest spowodowane małą ilością pamięci RAM zaznaczam że telefon miałem czyściutki bez innego oprogramowania tak więc nie wyobrażam sobie pracy na WiFi gdy mamy dużo innego softu wgranego. Kolejna wada to czas pracy na WiFi, to istny pożeracz prądu. Ogólnie reasumując telefon daje przyjemność z zabawy ale na krótką metę, ja przesiadłem się z N80 na Nokia 3100 :oops: dopóty nie uzbieram na N95 gdyż zależy mi na GPSie.

To zwróć uwagę na to, że np TomTOm nie działa z GPSem wbudowanym w n95 :stuck_out_tongue:

Wiem czytałem o tym, mam nadzieję że kiedyś się coś zmieni w tej sytuacji jako że mam dopiero zakupić N95 8GB w okolicach grudnia 2009 roku :lol: jako że nie mam zamiaru teraz dawać za ten fonik 2,5 kpl wiem wiem będą do tego czasu lepsze ale wtedy N95 8GB będzie kosztować ok 1200 zł a to już mnie skusi. Jako że dużo podróżuję jednośladem potrzebuję mieć coś co ma wszystko w jednym a zarazem zajmuje jak najmniej, a więc aparat, gps oraz telefon to N95 najodpowiedniejsza się wydaje. Pozdrawiam.

Powiedzmy, że N70 odpadł.

To może teraz pomiędzy N73,a N80.

N73 nie ma wifi, ale sądzę że nie bedzie mi potrzebny.

No i N73 ma lepsza baterie :?:

NOKIA N80

bateria, zalezy kto co robi z tym tel jak ktos sobie na głosnikach muzyki słucha to sobie mowi ze bateria słaba a jak uzytkujesz dzwonisz odbierasz itp… to trzyma normalnie. fajnie wyglada tak gangstersko :stuck_out_tongue:

NOKIA N70

przestarzała…nieprawda, bardzo fajna, a jak chcesz poznac ten model telefonu na nowo to polecam NOKIE N70[music edition] (czarna)

i zobaczysz wtedy jaki ten tel jest zagrzebistyyyy …

:slight_smile:

N70 ma symbiana takiego jak w 6600… czyli s60v2…

N73 ma s60v3 i jest lepszy…

polecam N93i… telefon bajer :slight_smile: i na dodatek ma w aparacie zoom optyczny co w telefonach to rzadkość…

i nie je za dużo baterii jak jest zamknięty :slight_smile:

Nie prawda!

6600: system operacyjny Symbian OS 7.0s interfejs Series 60 2.0

N70: system operacyjny Symbian OS 8.1a interfejs Series 60 2.8 Feature Pack 3

N70 ma dużooooo nowocześniejszy system, ponadto 6600 ma CPU 104MHz, a N70 220MHz.

Jeśli masz do wyboru N70 i N80, zdecydowanie wybierz ta drugą, choćby tylko dlatego że ma nowszego Symbiana i WIFI.

Wybór prosty- jeśli wlan jest dla ciebie zbędny to bierz N73.