N73 czy E51 którą wybrac?

Witam!!

W najbliższym czasie mam zamiar kupic jeden z powyższych telefonów. Osobiście jestem bardziej za N73.

Co wy sądzicie?

To zależy ile masz pieniędzy do dyspozycji na telefon. Ja osobiście bym poczekał na drugi kwartał roku, kiedy to wyjdzie N78 - taka poprawiona N73. Bateria dłużej trzyma, ma wbudowany GPS, WiFi, lepszy procesor i w ogóle sporo poprawek.

Osobiście czekam na wypłatę i będę brał N82

Jak zależy ci na na wlanie, szybszej pracy i HSDPA to E51, jak na większym wyświetlaczu, dużo lepszym aparacie, dobrych głośnikach, wideorozmowach, nie przeszkadza ci, że czasami telefon może zamulić i nie ma futurepacka to N73 :]

Z wlanu i hsdpa korzystal nie bede… A co to jest futurepack??

Ja osobiście polecił bym co N73 ze względu na głośniczki :smiley:

Jak się nie mylę to E51 ma Symbiana 9.2 na którego podobno trudno jest coś w grać ze względu na nowe zabezpieczenia.

Jedną z wad N73 to joystick, lecz jest on o wiele wytrzymalszy od tych z SE.

Jeżeli nie spieszy ci się mocno to poczekaj na N78 tak jak pisał wyżej kamil_w

Pozdro

E51 jest nowsza, ale i chyba droższa. Za to N73 ma aparat 3,2 MPx. Ja wziąłbym jednak Nokię E51. :slight_smile:

Jak możecie polecać N78? Przecież jak ona wejdzie na rynek to będzie kosztowała około 2k zł. Future pack to coś jak service pack do windowsa (jakieś mniej lub bardziej ważne ulepszenia systemu).

Chyba N73 :slight_smile: .

W gre wchodzi jeszcze N80… Wiec teraz n80 albo N73 :smiley: Tylko ta n80 ma jakis inny typ kart pamieci. A to co mi sie w niej podoba to brak dzojstika, ktory padl mi w moim W800i. A jak jest z wyswietlaczami w ktorym tel jest wiekszy? A i chyba rodzaje symbiana obie n-ki maja inne. I n80 jest troche ceglasta :?

N80 to niezly telefon. Ma Wi-Fi

Ale posiada jedną wadę

Bardzo słaba bateria która starcza na kilkanascie minut rozmow dzienie kilkadzisiat sms-ow i zrobienia kilku fotek. Ja jednak bym polecil n73.

A jak jest w tych tel z multimediami, glosnikami i aparatami?

Ale o co Ci dokładnie chodzi :?:

Nie widzisz, że poprzednicy zamiast kupować N73 radzą poczekać na N78?

N73 i n80 mają te same karty pamięci. Wyświetlacz większy ma N73, ale N80 ma za to wyższą rozdzielczość. Symbiany oba w tej samej wersji. N80 ma wi-fi, ale za to mniejszy wyświetlacz i gorszy aparat (bez autofocusa).

Chodzi o głóśność głośników i jakość dzwięku oraz o odtwarzacze zawarte w tych tel. A i jaka jest różnica pomiędzy aparatami w tych telefonach?

Aparat n80 ma 3mpx ,n73 3,2mpx a e51-2mpx,co do odtwarzaczy to nie jest problem bo są dostępne osobne aplikacje ale największą słyszalną różnicę usłyszysz gdy zmienisz słuchawki na jakieś lepsze.

Jeśli chodzi o głośność to mogę jedynie powiedzieć o n73 bo taką mam-gra głośno a nawet bardzo.

Co do wyboru to też stoję przed takim i też nie wiem co wybrać,zawsze w pierwszej kolejności sugeruję się wyglądem,baterią a później całą resztą.(napewno nie slider)

Jak jestem w stanie przeboleć mniejszy wyświetlacz e51 tak wytrzymałości baterii nie.Na forum symbianos.pl przeczytałem że trzyma 3 dni jak dla mnie wynik jest poniżej minimum o co najmniej 2 dni.Moja eNka trzyma 6-7 dni przy intensywniejszym użytkowaniu 4-5.

Moim ideałem wyglądu jest e50 gdyby miała wnętrze e51 i wyświetlacz n73 byłaby dla mnie “cudownym lekarstwem”,a tak pozostaje mi czekać…

Dodajmy, że tylko N73 ma autofocusa…

Chyba Feature Pack 2? :slight_smile: