[ n73 ] dzwonek zaczyna sie po 3/4 sygnału

Witam, posiadam nokie n73 a moj problem jest taki ze jak ktoś do mnie dzwoni to dzwonek rozpoczyna sie po chwili tak że minie prawie cały pierwszy sygnał troche mnie to denerwuje bo czesto dostaje tzw "strzałki,biedaki " i nie wiem kiedy ktos dzwonił…

i to nie zalezy tylko od tej piosenki kazda taka jest a nutka zaczyna sie od razu

czekam na odpowiedzi…

No niestety to już taka przypadłość telefonów na symbianie , nie wiem czy wszystkich ale N70 czy N73 napewno i jest to poruszane na wielu forach i problem jest dalej nie rozwiązany.

nietypowy problem, może pomoże przywrócenie fabrycznych ustawień

ja też mam n73 ME i u mnie jest od razu dzwonek, a u kumpla też jest taki problem, dzwonek u niego zaczyna grać po 2-3 sekundach sądzę, że jest to wina symbiana, a i jemu też się dzieje coś takiego, że jak w telefonie zgaśnie wyświetlacz to jak kliknie na jakiś kuzik to ekran się robi szary na 2-3 sek. i sądzę ,że symbian do wgrania

A no właśnie typowy i tylko ludź drobiazgowy i wnikliwy coś takiego zauważa , najpierw pojawia się podświetlenie ekranu a po jakiejś pół sekundy później dzwonek , te pół sekundy może się wydłużyć jeżeli ustawimy dzwonek zapisany na karcie pamięci , krócej jeżeli dzwonek z pamięci tela a zwłaszcza dzwonek standartowo wgrany przez nokia.

no ja mam na karcie pamieci i to zapchanej na maxa karcie ^^ bo mam 256 ale bd kupywal 2 gb…

Pewnie że chodzi o to, gdzie dzwonek ma swoją lokalizację, jak ustawisz jakąś muzykę w formacie *.mp3 zapisaną na karcie pamięci, której długość to 3 minuty albo i więcej, to przecież jakoś musi się ona wgrać do pamięci podręcznej, a to w takim wypadku trochę trwa.

najlepiej krótki wav bo fon musi przerobić w głowie :wink:

A jakim programem to przerobic z mp3 do wav i czym to obciąc ( a jakaos nie ucierpi ? jak bd wav )

jakość wav jest lepsza od mp3… po pierwsze…

audacity, obetnij i na wav i na fona i sprawdź…

dzwonek może zajmować 5-10mb :wink: