N73 symbian jak to wgrywać i gdzie to jest?

Witam…

mam od niedawna n73 i to moj pierwszy tel z symbianem i jest mi zielono troche ^.^

jak to wgrywać te aplikacje z symbianem albo w ogóle normalne pod jave ?? mam tą nokia pcsuite czy co to tam jest i gdzie to potem sie bd znajdować jak to wgram ??

prosze o pomoc…

( jak coś chce wgrać np gre symbian to mi pisze ze instalacja nie jest możliwa ten plik jest w formacie .sis )

dudek17 , aby wgrać jakąkolwiek aplikację na symbian v3, musi ona mieć rozszerzenie .sisx. Czasem udaje się coś zainstalować z .sis ale raczej staraj się szukać .sisx. Jeśli chodzi o samą procedurę instalacji to poprostu kopiujesz plik instalacyjny np na kartę pamięci i odpalasz w telefonie, uruchamia się instalator i potem już chyba wiesz co robić :wink: Jeśli chodzi o lokalizację instalacji, to nie oczekuj jakiś dodatkowych folderów, bo w większości aplikacji, po instalacji się one nie pojawiają. Aplikację możesz odpalić wchodząc w menu i potem w aplikacje. Jeśli chodzi o gry to menu i potem gry.

Pozdrawiam :wink:

misiu134 , wszystkie aplikacje i gry na v3 mają i sis i sisx… najłatwiej to sprawdzić programem unmakesis… jeśli nie wywali błędu to znaczy że nie będzie działać… a jak wywali błąd albo będą krzaczki to znaczy że pójdzie… na ************masz masę aplikacji na twój fon, a jeśli napisano o tym że trzeba podpisać to poproś o swój certyfikat w dziale FAQ (jest temat do tego) i przeczytaj poradnik jak podpisywać aplikacje… oczywiście na certyfikat trzeba trochę czekać ale warto :wink: aha i n73 nie ma akceleratora 3d i nie ma czujnika ruchu (to tak na marginesie) więc o rotate me zapomnij :wink: (chyba że wersja na n73, bo jest na tamtym forum)

klopas , o unmakesis nie wiedziałem. Dzięki :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

bo unmakesis jest pod s60v1 i s60v2 (bardzo się przydaje do n-gage i 3650) a pliki sis z s60v3 są całkowicie inne… kiedyś ściągłem coś na s60v3 (nie było opisu) no i zajmowało 4mb więc musiałem potraktować go unmakesis i był błąd :wink: