N8 vs samsung i9000

Witam. Który lepszy? Mam nokię 5530. Oczekuje od telefonu: dużej szybkości, dobry ekran, dobry aparat, telefon który będzie jeszcze uaktualniany, ogrom funkcji multimedialnych, żeby można podłączyć do telewizora, w miarę duża rozdzielczość, do internetu, dobra obudowa, bardzo dobra bateria i do tego Gps który będzie używany raz na rok , albo trochę więcej :slight_smile: co polecacie? Może macie jakieś swoje propozycje ?

Za dużo wymagasz od jednego urządzenia - w N8 czy i9000 nie będzie “bardzo dobrej baterii” - choć byś nie wiadomo co zrobił.

Ja mam Nokie N8 - dla mnie osobiście rewelacja - jeżeli mówisz o telewizorze - to złącze HDMI - fimy w HD można oglądać :slight_smile:

Ma poza tym wszystko to co podałeś - i co do aparatu na chwile obecną jest to najlepszy aparat jaki jest w telefonach.

Obudowa jest dobrze wykonana nie trzeszczy - nie rysuje się (w miarę normalnego użytkowania a nie noszona z kluczami i gwoździami w kieszeni)

Dla mnie telefon działa bardzo dobrze - jest szybki jak na Symbiana 3. Intuicyjne Menu wszystko umieszczone tam gdzie chcesz.

(Masz 3 pulpity do wyciągnięcia na wierzch “Widgetów” - więc jest super.

Bateria przy użytkowaniu rozmowy: 60 Min dziennie, SMS ok 30 dziennie, Mail: sprawdzanie co 3 godziny, Trochę Muzyki ok 2 Godzin dziennie - Bateria starcza na 3 dni.

Bez muzyki przy mniejszym obciążeniu same smsy i rozmowy do 4 dni Max.

GPS szybko znajduje zasięg Mapy z OVI Store są za darmo i aktualne. Jechałem z małego miasta w Anglii do Polski do Kołobrzegu - bezbłędnie mnie poprowadziła nawigacja.

_____________________________

Co do i9000 Galaxy.

Zaletą jest bardzo dobrze rozwijany Android i dużo aplikacji sam telefon - Bateria ok 3 Dni, Aparat bez Flash - jeżeli zależy ci na dobrym to nie będziesz do końca zadowolony.

Miałem przez chwilę do zabawy - fajny duży wyświetlacz i android. Szybki Procesor. Ale zostałem jednak przy N8 Nokia i nie żałuję.

Pozdrawiam

Ok, a jak z ekranem w N8 ? Gdzieś czytałem że w rogach ma problemy z dotykiem.

zaczekaj i skuś się na Samsung Galaxy S II :smiley:

No wiem że to by było najlepsze rozwiązanie ale jak sobie pomyśle że miałbym dać 3200 zł za ten telefon … Jak on wejdzie na rynek , tak samo jak nokie z WP7, to obydwa telefony zaczną gwałtownie tanieć bo wszyscy będą chcieć kupić najnowsze smartfony :slight_smile: