N80 - nie włacza sie POMOCY

Witam posiadam telefon nokia N80 ktroy od wczoraj nie chce sie wlaczyc. W Warszawie była potezna ulewa w ktora wracałem rowerem a telefon znajdował sie w plecaku. LOs tak chciał gdy spr czy działa to nic . Nie chciał sie uruchomic po prostu nic. W domu podlaczylem go pod ladowarke to wyswietlil sie napis Nokia a nastepnie biały ekran a parwym gornym rogu jest "niby"ladowanie gdyz jak telefon da znac ze jest naladowany to po wylaczeniu telefonu sam sie wylacza. PRosze o pomoc :(:(:frowning: ![-o<

Może spróbuj wyjąć baterie (może tam jest jeszcze woda omg). I w ogóle go rozbierz.

Wygląda mi na to że płyta główna jest zawilgocona.

Ja tak miałem w Nokii 6070.

Niestety płyta główna była do wymiany :expressionless:

Spróbuj tego

Jeżeli telefon jest jeszcze na gwarancji to radziłbym oddać do do serwisu… oczywiście przedtem go doszczętnie rozebrać i wyczyścić lekko podgrzanym spirytusem ewentualne ślady korozji… to będą takie białe plamki na różnych elementach :slight_smile: a nepewno będą jak nie wyjąłeś baterii od razu i jeszcze podpiąłeś ładowarkę, aaa zapomniałbym…:slight_smile: czyść tylko spirytusem i pędzelkiem, ewentualnie szmatka… nie żadnym papierem ściernym… bo i takie przypadki widziałem…

jest szansa ze w serwisie wymienią Ci go na nówke sztuke… powodzenia

Zalany telefon nie podlega gwarancji

powiem Ci tak… wiem o tym… bo pracuje przy telefonach i nie takie rzeczy widziałem … ale można go ślicznie ładnie pięknie wyczyścić i dostać nowy na gwarancji… a jak się nie uda to trudno i tak nie działa…

Dzieki za rady i skorzystam. Jak nic nie da rady pojde do serwisu i powiem wam co i jak.

W dniu 08.07.2008 , o godzinie 10:31 został dopisany post przez Crisis7

A i na gwarancje nie oddam skonczyła sie miesiac temu :confused: :frowning:

W dniu 08.07.2008 , o godzinie 10:36 został dopisany post przez Crisis7

Przemyslalem co i jak i doszedlem do wniosku ze oiddam do serwisu. I teraz pytanie do was Czy duzo bedzie mnie to kosztowało i czy w ogole bedzie działał. Wody duzo do niego sie nie dostało wedlug mnie. Zlezy mi na tym zeby działał.

PS Czy to dobry znak ze w ogole podswietla a w gornym rogu laduje??

znak dobry… tylko nie wiem ile to może kosztować… zależy co będą zmieniali w serwisie… jeżeli to kwestia wyczyszczenia i wgrania softu to myślę ze w granicach 100PLN

Jak poszła płyta główna to spokojnie szykuj 200 zł

No raczej to nie ma znaczenia bo też mam taki tel (6630) który troche popływał i dokładnie ma taki sam objaw czyli tylko ładuje baterie i stwierdzono w nim uszkodzenie płyty gł.