[N81] Niedziałający aparat i Navi Wheel

Szukałem na polskich forach i nie znalazłem, a na zagranicznych parę osób miało już podobny problem ale nie znalazłem rozwiązania.

Posiadam telefon Nokia N81 RM-223 znaczy wersje z kartą pamięci 2gb. Telefon kupiony na allegro, sprowadzony z Niemiec, posiadam fakturę z datą, i nr IMEI. Już po przysłaniu telefon miał zmieniony product code na polski. Na początku miesiąca wgrałem sobie nowy firmware v20 przez Nokia Care Suite i ostatnio zaczęły się problemy. Ekran w trybie gotowości lubi sobie czasem mignąć, jakby się odświeżał. Co gorsza, tak jak podałem w temacie przestaje mi ostatnio działać Navi Wheel i aparat. Tzn jakiś czas było tak, że Navi działało jakiś czas po uruchomieniu tel normalnie a potem przestawało działać całkiem. Z aparatem jest sytuacja taka, że raz działa wszystko ok, raz uruchamia się aparat ale jest czarny obraz a czasem wyskakuje odrazu przy włączaniu “Foto-Wideo: Nieobsługiwana funkcja”. Obecnie Navi nie działa w ogole nawet zaraz po uruchomieniu aparat tak samo. Zastanawiałem się czy to wina FW ale próbowałem wgrać go jeszcze raz przez Nokia Care Suite to wyskakuje pod koniec błąd połączenia i każą wyjąć baterie i spróbować jeszcze raz, co nie pomaga.

Nie wiem co zrobić. Miał ktoś coś takiego ?

Zastanawiam się czy nie oddać go jakoś na gwarancji ale nie wiem czy mi przyjmą. Musiałbym chyba zmienić product code na oryginalny i wgrać soft wydany dla niego oficjalnie. Dodatkowo wraz z zakupem nie otrzymałem karty gwarancyjnej tylko tą fakturę ale ponoć to wystarcza. Ale nie znam się za dobrze w tych sprawach :confused:

napisz to na www.sisx.pl tam są SPECE , bardziej ci pomogą niż ktokolwiek tu

Witam serdecznie. Mam ten sam progblem w tym telefonie. Wyskakuje wiadomość jak wlanczam aparat nieobsługiwana funkcja. Czy wiesz może jaka to jest przyczyna. Mój numer gg to 8287127. Jeżeli możesz to napisz. Bardzo Cię proszę, bo nie mam pojęcia jaka to jest przyczyna.

Ja zrobiłem format telefonu pełny i refurba poprzez program Nokia Care Suite. Aparat niby działa ale przednia kamera nadal nie. Ale już odpuściłem bo nie mam czasu ostatnio się z tym bawić.