N82, N95 8GB czy Tytn 2?

Witam

mam na oku 3 telefony:

Nokia N82

Nokia N95 8Gb

HTC TyTn 2

Najbardziej chodzi mi o: (kolejność przypadkowa)

-filmy

-muzyka

-wifi

-gps

-wyświetlacz

  • żeby się nie zawieszał!!

Prosze się wypowiadać nawet o pojedyńczych telefonach

Czekam na wypowiedzi! !!

myśl nad N85 i HTC TyTn 2…

N85 ma wyświetlacz OLED czyli jak jest czerń to jest przawdziwa czerń a nie szarawy kolor :wink: kontrast 10000:1 :wink: a reszta to jak w N95-2… 5MPx, GPS i wszystko to samo… tylko system nowszy…

a tytan ma QWERTY i WiFi na nim to bajka :smiley: no i dotykowy ekran… fon do WiFi i GPS idealny… ale jako tako to jest niby gorszy… ale jakby porównywać z N82… to ja bym wziął raczej tytana bo w końcu dotykowy ekran to coś nowego, fajnego i w ogóle :slight_smile: a symbian to symbian, jak miałeś kilka fonów z symbianem to ten system może ci się znudzić :smiley:

możesz postawić na innowacje czyli dotykowy ekran (tytn2) lub pozostać “klasykiem” czyli zwykły smartphone (n82,n95);

jeżeli chodzi o aparaty, n82 ma lepszy ponieważ ma lampę błyskową a nie diody led (różnica w tym że jak robisz zdjęcia w nocy to lampa błyskowa jest jaśniejsza od diod i lepiej wtedy widać szczegóły na zdjęciu);

muzyka - pozostawiam do własnych upodobań;

co do wyświetlacza, zgadzam się z klopas-em, n85 ma bardzo dobry wyświetlacz

reszta bez zarzutu,

*sam posiadam n82 i jestem bardzo zadowolony, nielubie gdy telefon trzeba obsługiwać dwoma rękoma tj. w jednej trzymasz telefon a przy pomocy drugiej “klikasz” po ekranie

jeśli tylko muzyka to tylko N81 :slight_smile: IMO N95 jak i N82 mają muzykę do kitu… tzn. zależy na jakich słuchawkach… i czy przywiązujesz do tego uwagę (niektórym jakość im lata, ważne żeby leciało :stuck_out_tongue: )

no ale N81 ma kijowy aparat itd. :stuck_out_tongue: w sumie zależy co chcesz… jeśli kombajn do wszystkiego to N95-2 bo N82 ma za mały ekran do GPS, filmów czy do przeglądania fotek…

chyba że chcesz mieć dotykowy ekranik i przyjemność z korzystania z WiFi i też kombajn tyle że słabszy funkcjami no to bierz tytana…

wybór należy do ciebie…

Ja bym brał TyTn 2.

Chodzi mi o to który ma najstabilniejszy system (żeby się nie zawieszał !!

IMO to N85 powinien najszybszy ale na 100% ci nie powiem… na samym końcu będzie HTC TyTn 2 bo WM do najszybszych nie należy…

żaden fon się nie zawiesza! może wolniej chodzić ale to nie zawieszanie!

A co z N96??? podobno jest dwuprocesorowa. Ma coś a la dwa rdzenie po 290mhz… czy coś koło tego.

To się raczej nie powiesi. :smiley:

Miałem okazję się tym pobawić - działa szybko i sprawnie.

OMG… N96 ma jeden procek na dodatek 220MHz… a N95 obie i N82 mają Dual CPU 369MHz… chyba ma to samo N85 ale na 100% nie jestem pewien…

hmm… sprawdziłem ale w sumie nie za bardzo się na tym znam. Wychodzi, że N96 będzie miało TI 2430… A tam rdzeń jest taktowany do 330Mhz. Nie widzę powodu by go degradować do 200…

http://focus.ti.com/general/docs/wtbu/w … entId=4672

http://focus.ti.com/general/docs/wtbu/w … entId=4671

N95 posiada poprzednią wersję tego procesora (2420) - tam jest ten sam rdzeń ale dodatkowo w architekturze obecny jest jesz coś jakby koprocesor 220Mhz.

Wydaje mi się, że 2430 - to chyba jednak lepsze rozwiązanie, skoro zdecydowano się na inny układ, bez koprocesora. Zresztą napisz mi aplikację która będzie na mobile efektywnie korzystać z dwóch rdzeni. I niech to Symbian jeszcze obsługuje.

Nie, jednak procesor dla N96 wydaje się praktyczniejszy, a jednocześnie nie jest słabszy od poprzednika.

edit: A te 370Mhz to bujda na resorach… Takie taktowania mają palmtopy i co nowsze pda ale nie komórka jeszcze. Niedługo, ale jeszcze nie :smiley:

edit: A jednak nie - znalazłem naprawde silne architektury. Nawet do 800Mhz… obsługują 1024x768 w 24bit skali kolorów. Tylko, że pewnie drogie jak ■■■■■■■ i nikt tego nie wciśnie w komórki bo cena by powalała. Może i stanieje za czas jakiś taki sprzęt. Nadal ma jeden rdzeń. Dwa rdzenie są puki co nieużyteczne w mobilnej technologii widać.

eh… w SPMark przegrywa nawet z 6630 :x

znawca od siedmiu boleści się znalazł… nie znasz się to nie pisz…