N95 8gb czy n96 16gb

jak w temacie co lepsze n95 czy n96 czytalem bardzo duzo o obu fonach i niewiem co myslec pomocy!

N95 8GB… N96 to krok w tył w porównaniu do N95…

telefon jest beznadziejny, na forum symbianos-a był test z tego co kojarzę…

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Test … nOS_TEST!/

głównie punkt wydajność i podsumowanie :slight_smile:

iPhone 3G 16GB będzie lepszy od obu tych nokii a szczególnie N96

klopas, wiem co zaraz napiszesz :wink:

Bierz Nokie N96, dlaczego ? Ponieważ jest to udoskonalona wersja N95, która jest lepiej wykonana, ma 16 GB wbudowane oraz telewizję naziemną, która narazie w Polsce jest niezbyt przydatna (poza centrum Krakowa i Warszawy). Błędy z N95 zostały naprawione i jak dla mnie jest to telefon niemal idealny.

:hahaha:

udoskonalona? gdzie?

2x słabszy procek, brak 3D, brak czujników ruchu, wykonanie do bani, muli, wydajność na poziomie starej 6630!, WiFi jak w N80 (lubi się rozłączyć) i wiele innych wad :stuck_out_tongue:

na następny raz napisz to za mnie :wink: przynajmniej zaoszczędzę palców :smiley:

W twoim wypadku bardziej bym się zastanawiał czy wybrać N95 8GB czy N85 , która ma ponoć powalający wyświetlacz OLED, transmier FM (możesz słuchac muzyki z telefonu np w radiu samochodowym) i jakies inne pierdołki, musisz doczytac. W każdym razie jest lepsza niż N96.

karolzet , w prawdzie to N85 jest lepsza niż N95-2 ale… komfort użytkowania jest słabszy w N85 :stuck_out_tongue:

łatwo wypada z ręki bo to tylko plastik, zwłaszcza gdy gramy sobie np. godzinkę… pocą nam się palce i fon leży już na ziemi :stuck_out_tongue: w N95-2 nie ma takiego czego :slight_smile:

no i N85 ma czujnik ruchu i procek taki jak w N95-2 (chyba ARM11 369Mhz ale nie jestem pewien) ale nie wiem co z akceleratorem 3D… w końcu N-Gage 2.0 bez nie go to troszkę bez sens… chociaż, przy takim procku… :wink: no i N85 ma nowszy system bo ma FP2…

wiecie może czy N85 ma ten nowy dzwonek nokia tune? ten z N96, z gitarą…

Czytalem duzo o n96 i ogldalem filmiki oniej gry sie na niej tna jak ■■■■■■■ ale tylko te najnowsze niewiem jakie…

N96 ma procek o okolo 100 mhz slabszy ciekawe czemu :? ale ma chyba wiekszy wyswietlacz nie? podobno lepsze glosniki i gps darmowy ( ? ) no a ze muli to niepiszcie bo jak sie nieumi korzystac z fona to sie tnie mi sie nigdy zaden fon niezaciol a mialem juz z symbianem s40 i s60 jakos niemulilo … a jak sie torszke przytnie to … no sory ale komp tez sie tnie a jaki on ma sprzet :wink:

Czyli n96 odradzacie? jesli tak to no by bylo z wspamniana wyzej n85? moglby ktos cos oniej napisac albo dac link do recenzji? oco chodzi z tym wyswietlaczem u niej i jaki ma symbian nowszy czy starszy od n95/6

N95-2 ma 2,8’

N96 ma 2,8’…

tak, jest większy :x

ehh… od kiedy się płaci za korzystanie z GPS? nigdy się nie płaci…

brawo! ale jakby nie było to nie ma takiego symbiana :roll:

N95 ma Symbian OS 9.2

N96 ma Symbian OS 9.3

N85 ma Symbian OS 9.3

tak!

nie wiesz co to technologia OLED? to taki monitorek o grubości ok 1mm albo mniejszej… a z resztą ma wiele zalet…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Organic_Li … ode#Zalety

największa zaleta to kontrast i to że czerń jest czarna a nie szara albo za jasna…

Jest taki symbian niegadaj ze niema nazywa sie symbian series 40 1-2-3-4-5 th edition :wink:

A n85 ma karte graficzna czy cus co nokia n95 ma a n96 niema ?

Kolpas a miałeś w ręku N96 ? Bo mam wrażenie, że nie, a wypowiadasz się na temat, czegoś czego prawdopodobnie w ręku nie miałeś…

to platforma S40 i S60 a nie ma symbian S60 ani Symbian S40 bo Symbiany są np.

Symbian OS 9.1…

ja ci dam kolpas :evil:

po drugie miałem ją w ręce i jakoś N85 do mnie bardziej przemawia…

A czy nokia n85 jest “lepsza” od n95/6 ? mam na mysli wydajnosc i takie tam pierdolki i czy gry sie tna tak jak na n96 ? widzialem na youtube na n96 w brothers in arms nieda sie grac …

Ps.Jaki ma n85 wyswietlacz podobno 2.6 cala nie jest on troche maly ? czy niewidac ruznicy pomiedzy 2.8 cali u n95/6?

ale ja bym wolał 2.4 OLED niż 2.8 TFT :stuck_out_tongue: ale dobra…

różnica to nie wielka bo w szerokości chyba 0,7cm a w długości 0,5cm… wyświetlacz taki jak w N95-1 ale wykonany w 100x lepszej technologii :stuck_out_tongue:

N85 ma wydajność na poziomie N95-2 czyli dużo lepiej niż w N96…

Sry, Klopas - literówka

Dzisiaj mialem w reku n96 n95 i n85 i powiem ze w n96 i n85 sie menu lekko przycina (!?!?)

jedynie w n95 plynnie chodzilo a i mam pytanko czy ma ktos z was n96? albo zna kogos kto ma ? i czy wie czy telewizja jest platna w niemczech :stuck_out_tongue: bo mi cena jest obojetna a n96 mi sie bardziej podoba a ze niektore gry sie tna to … tylko ciekawe czy jak sie muzyki slucha i zdjecia oglada czy sie tnie :wink:

Ps.Wlasnie widzialem na youtube jak gosciu gral na n95 w quake2 da sie grac w gry z kompa ?!?! no widze ze n95 to naprawde kombajn (bizon) :stuck_out_tongue:

na N85 też nie powinno być problemu…

a ten Quake 2 to port żeby chodził na symbiana, reszta jest z kompa :wink: 300mb gierka zajmuje :slight_smile:

N85 się nie przycina tylko te animacje są tak specjalnie… zacinanie to takie coś że chodzi i ekran stoi, się nie rusza i tak przez kilka sekund a nie że wiadomości się otwierają o 0,5sek niż powinny :roll: