N97? A może coś innego

Witam. Zamierzam kupić telefon, posiadam Nokię N95 8gb, jestem z niej bardzo zadowolony, choć mam już ją bardzo długo. Na rynku trzyma się cenowo i technicznie jeszcze bardzo dobrze, ale poszukuje czegoś z dotykowym i wielkim ekranem. N97 jest ciekawą propozycją, ale jak patrzyłem dane techniczne jej nie są tak przyszłościowe jak były N95. Podobno procesor, ram jest go za mało jak na taki telefon. Optyka telefonu też mnie nie zaskakuje jest dokładnie taka jak w 8gb, może macie coś do polecenia? Nie musi to być telefon od Nokii. Czy wiece może kiedy wyjdzie coś jeszcze lepszego od Nokii? Albo czy może te nowe SE są dobre, kiedy SE satio wyjdzie na rynek?

Ostatnio doszedłem do wniosku że n97 to prawie to samo co 5800 a cena jest całkiem inna(ok 1300zł). Myślę że Satio to dobry pomysł i ma on s60 v5.

Lub coś ze stajni HTC.

Może SE Xperia X1 ? N97 bije na głowe … tylko coś z nimi w obudowach jest nie tak . … chociaż najbardziej liczyć powinno sie wnętrze :slight_smile:

Listopad 2009

Hmm… X ma za słaby aparat. A co myślicie o HTC Hero?

Gallardo , Brak klawiatury tak jak w 5800.

To Ci powiem, że te 3,2 mpx z SE jest 10 razy konkretniejsze niż 5 w N97, tak samo było z N95. :wink:

To coś z SE jest dobre? :stuck_out_tongue:

Ale i tak jest to syf

Może poczekaj na Toshibę TG01, albo kup coś ze stajni HTC - to gwarancja dobrej jakości, a nie jakieś badziewia pod nazwą SE.

Też tak myśle, bo zawiodłem się na k850. Wszystko pięknie w HTC ale jest jeden mankament. HTC ma tylko 65 k kolorów, wiem ze Windows Mobile tylko tyle odsługuje ale to jest po prostu śmieszne przy 16 milionów nokii. Czy widać bardzo różnicę? I który lepszy czy HTC hero vs HTC Touch HD?

Nie sugeruj się ilością kolorów wyświetlacza. Widziałem jak wygląda obraz wyswietlany w Touch Pro i naprawdę nie ma do czego się przyczepić. Żadnej różnicy między tymi 16 milionami w mojej N82 a 65 tys. w Touch Pro nie widze.

Właśnie przeczytałem że ma coś takiego jak “dithering” co właśnie robi że wygląda jakby miał o wiele więcej kolorów. A jeszcze mam pytanie jedno, wiem że obsługuje karty micro SDHC czyli do 16 czy 32 GB? Bo są różne opcje. Czy jest możliwość że kiedyś wyjdzie karta 64?

Myślę, że 32 GB pójdą. Jeśli nie możesz poszukać na jakichś forach. Zamiast kupować Touch HD możesz też kupić Toshibę TG01 (na pewno pojawi się na Allegro) - procesor 1 GHz i 512 MB RAM robią swoje. :slight_smile:

Hmm, ciekawe powiem szczerze, ale jakoś nie przekonuje mnie ta firma. A wiesz może kiedy wejdzie na polski rynek?

Póki co jest dostępna m.in. w zagranicznym Orange, ale powiedziano, że wprowadzenie TG01 do polskiego Orange nie jest planowane. Póki co więc jedyna możliwość dostania TG01 w polsce to Allegro.

Możesz też poszukać na eBay, albo w zagranicznych sklepach - tam dostaniesz to na pewno.

Widziałęm jak działa ten telefon i nie zachwyca mnie, niestety cały ten wygląd ta nakładka na Windowsa jet troche słąba, wiem ze moge sobie wgrać taką z HTC ale jednak chce miec gotowy telefon. Drugi minus to BATERIA, podobno tylko 1500 wiec w chudym telefonie z 4 calowym ekranie to nie starczy nawet na jeden dzień. HTC ma wypuścić niedługo na rynek telefon z 4,5’ ekranem i tym samym prockiem. TO juz nie nazywa się telefon ;p Dzięki za pomoc. Pozdro.

N97? Hmm… A może Apple iPhone 3GS lub HTC Hero? :wink:

Nie nie, dzięki Iphone to nie moj świat. Co do Hero to ma mały wyświetlacz, 3.2 mpx i androida. Wole chyba Touch HD albo HTC Leo ale nie iwem kiedy wyjdzie.

to teraz wam cos powiem jak bysie nie wiedzieli to SE X1 jet produkowana przez HTC na zlecenie SE. Ja bym brał X1.

Ja radziłbym poczekać do listopada na premierę Sony Ericsson Satio (wcześniejsza nazwa: Idou)…

No i co z tego? Xperia to i tak badziew. Poza tym ta “prestiżowa” marka.

A ja radziłbym olać jakiś kolejny syf pod nazwą SE.