Na 30 FPS gra działa płynnie?

Jakiś czas temu zakupiłem grę " Sonic Generations " .

 

xGohanx, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Przy okazji, napisz o co Ci chodzi.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

W teorii ludzkie oko widzi płynny obraz przy ok. 25 FPS. W przypadku dynamicznych gier np. gier wyścigowych 30 FPS może być wartością za małą dla niektórych osób. Są osoby, które ponoć widzą różnicę między 50 a 100 FPS, ale to jest kwestia indywidualna. Odpowiadając na twoje pytanie, tak 30 FPS zapewnia płynną rozgrywkę (przy dużych skokach można zauważyć spowolnienia, spróbuj poszukać ustawień dotyczących limitu FPS, albo zmniejsz poziom szczegółowości detali).

Przy 30 FPS z reguły płynność jest zachowana w większości przypadków. O ile nie ma spadków poniżej tej wartości.

Przeważnie gra działa w 40 FPS ( skacze do nawet 60 ). niekiedy spada do 30, ale to nie ma takiej wielkiej różnicy ? ( prawie w ogóle ? )

Nie znam tej gry, więc nie wiem jak się to do niej ma. Sam powinieneś wychwycić ewentualnie spadki szybkości wyświetlania.

wymagania są z regóły zawyżone ale pytanie jest troche dziwne ty powineneś widzieć czy działa płynnie.

 

przy 24 fps nawet da sie grać o ile one nawet na chwile nie spadają niżej.

 

różnica np miedzy 30 a 60 fps jest ale to np jak się sporo dzieje w grze.

 

i nie każdy też to dostrzega.

 

 

ale jak nawet te stałe 24 fpsy to slajdów raczej nie bedziesz oglądał.

 

sprawdzasz fps w  fraps.

 

zianstaluj sterowniki do karty graficznej najnowsze.

 

i3 na pewno starcza. to dobry cpu. żadna gra na i3 nie bedzie się ciąć. nie napisałeś jaką masz grafike pewnie tu tkwi problem pewnie stary sprzet albo stare sterowniki.

W pierwszego Crysis grałem na ok. 20 FPS (sprzęt na więcej nie pozwalał) i to była zadowalająca płynność jak dla mnie. Kwestia perspektywy zatem.

Ogólnie przyjęło się, że  płynna rozgrywka = min 60 fps

gra jest w miarę grywalna jeśli fpsy nie spadają poniżej 20 :slight_smile:

karta graficzna : Nvidia geforce gt720m

sterowniki sa zainstalowane ( najnowsze )

dodam, ze gra wymaga I5 na maksymalnych ( na takich gram i mam 35 fps i w góre, a mam i3 )

30 fps może być płynne ale nie w tej grze
a tak wgl zobaczcie ten film