Na co uważać kupując adapter bluetooth?


(system) #1

Witam.

Ostatnio noszę się z zakupem adaptera bluetooth na usb do PC-ta. Znalazłem na allegro myślę że dość ciekawą ofertę, i chciałem zapytać co o niej myślicie.

http://allegro.pl/item486413954_bardzo_ ... aniej.html.

Jutro się jeszcze myślę przejść po mieście i chciałbym wiedzieć na co ( oprócz standardu - najlepiej 2.0 ) jeszcze mam zwracać uwagę ?


(Technik Elektro) #2

oprócz standardu na cenę oraz wygląd :).


(hevet) #3

Przede wszystkim czy ma swój unikalny adres MAC a nie 11:11:11:11:11:11 tak jak wszystkie tanie podróby na allegro.


(system) #4

Co ten unikalny adres MAC daje ?


(Technik Elektro) #5

a czego nie. po co MAC unikalny dla bt ?? nawet jeśli jest taki jak napisałeś ?? nie połączysz się z innym bt jeśli owy adres jest ten sam, chyba, że chcesz podłączyć 2 takie same bt (np. lapy, stacjonarne) ale te lepiej po kablu czy wifi (większa wydajność).


(system) #6

Ok dotarło :slight_smile: . Choć w moim przypadku to by służyło tylko do połączenia kompa z telefonem to jednak trzeba myśleć przyszłościowo ..


(hevet) #7

http://hamer.cc/legalne.html


(Technik Elektro) #8

wynika z tego iż tak proceder jest nielegalny, łamie regulamin choćby allegro, inne tego typu sklepy i ogólne zapisy prawne odnośnie praw licencyjnych (to tak jakby ktoś sprzedawał licencje win podrobione, co się zdarza), a zatem jeśli taka sytuacja się trafi to reklamacja w razie nie rozpatrzenia jej pozytywnie, komisariat policji i delikwent ma problem.... wydaje mi się, że takie sytuacje są sporadyczne.


(system) #9

Ciekawe rzeczy się tu dowiaduję. Kolejny raz potwierdza się że w razie wątpliwości najlepiej zapytać ..