Na co wymienić Athlon 64 LE-1640

Mam Athlon 64 LE-1640 z standardowym radiatorem na płycie AsRock N68C-GSFX.

Da radę włożyć np: 3800+, 4400 ? Nie chcę zmieniać chłodzenia.

Wynieś na śmietnik :wink:
Albo wymienisz i stawisz jakaś x4, jak wejdą w płytę, albo wywalisz pieniądze na złom, którym możesz …. podpierać stół :wink:

Lista kompatyblinych procesorów z tą płytą https://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.pl.asp#CPU

AMD Phenom II x6 1055T - bardzo duża różnica do Twojego obecnego i dobrą chwilę może jeszcze posłużyć.

Pancia: Cena 250-350 zł + pewnie wymiana zasilacza i… płyty, ta "Support up to 95W " :wink:

Rozsądniej z listy Remoxa wybrać najtańszą x4 na Allegro i z samym chłodzeniem powinna pochodzić, a jak pytający sknera do kwadratu, to przynajmniej za grosze Athlona x2. Pchanie się w jednordzeniowa do modernizacji w 2019,to żarty :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tak w ogóle to co chcesz uzyskać tą zmianą i jakim kosztem?

Jeśli już wymieniać to na… sześciopak piwa i kupić nową platformę. :alarm_clock:

Raczej napisać Panci do czego mu to, jak chce grać, to masz Voxcordi rację, ale jak dla babci/dziadka do emaila i Kundelka, to za 30 zł podmieni procek, doda ram, a seniorzy nawet lubią, że “nie ucieka mi wszystko i tak fajnie powoli działa” :slight_smile:

Na tym sprzęcie da się normalnie oglądać sieć i YT. Więcej do szczęścia nie trzeba.

Jak już rozbieram ten komp, czyszczę i wymieniam pasty to tak sobie pomyślałem, że może coś do ~20zł starego udało by się wrzucić co byłoby lepsze a jednocześnie standardowy radiator dałby radę.

Niestety jeszcze złotego jajka nie zniosłem i jestem na lekkim zakręcie życiowym więc brak kasy…

To wg mnie dej Pan spokój z szukaniem cudów :wink:

Cudów owszem, ale jakby z z 50 zł wrzucić chciał to za 20-30 dostanie jakiegoś Athlona X2 (najwyżej ufajczy jak trafi 95watowca) , a za 10-20 będzie i z 1 GB dodatkowej pamięci, czyli w sam raz komputer nie ustępujący “Notebookom do internetu” marki Kiano, Kruger Matz, Manta itp. za 400 zł :wink:

Akurat ramu jest 4GB :stuck_out_tongue:

Zakupiłem x2 3800 i x2 4000. Zobaczymy czy komo będzie chodził.

Lipa będzie :wink:

Znaczy się one mają taką samą wydajność, a złożone razem dają jednego Atoma we współczesnym netbooku.
Pewnie da się odpalić i nawet korzystać z sieci, ale na 100% to będzie niestabilne - z racji niskiej wydajności obciążenie bezie duże, a z powodu 2x poboru mocy 90 vs 45 w obecnego, masz praktycznie gwarantowane usmażenie :wink:

Trza było nie sknerzyć i wziąć choćby AMD Athlon II X2 240 (e) skoro pasował, i byłaby wydajność znośna i temperatura, a tak… jestem czarnowidzem co uda Ci się osiągnąć :wink:

Procesor AMD Athlon 64 x2 3800 ADO3800IAA5CU - 65W
Procesor AMD Athlon 64 x2 4000 AD04000IAA5DD 2x2.1 - 65W

Więc do 95W sporo brakuje.

Jesteś pewien, ze na 200% dostaniesz akurat ten procesor 65 w ?

Tak się pechowo składa, ze np. AMD Athlon 64 X2 4000 był w dwóch rewizjach:

… więć jeżeli sprzedawca nie opisał dokładnie, ze ten słabszy, to ryzyk - fizyk :wink:

ADO… ADA :wink: Taka mała różnica.

Hehe, racja :wink: Czyli jesteś bardziej spostrzegawczy od przeciętnego sprzedawcy z Allegro, oni rzadko piszą je :wink:
Z ciekawości daj znać jak będzie chodził, ciekaw jestem czy procek jeszcze da radę, bo relatywnie słaby, mimo wszystko.

Poziom mojego T3400 z lapka. Przeglądarka daje radę :slight_smile:

AMD Athlon 64 X2 4000 chodzi bardzo ładnie, aż jestem zaskoczony i to z Windowsem 10.