Na co wymienić liveboxa 2.0

Moja cierpliwość osiągneła kres. Napiszcie mi co w cenie 300-400zł jest godne polecenia jako zamiennik orangowego loveboxa2,0. Głownie chodzi o to że livbox zrywa kompletnie zrywa wifi. Na początku pomagało wyłączenie sieci wifi i ponowne włączęnie sytuacja uległa zmianie.Teraz Pomaga tylko całkowite resetowanie liveboxa.Uprzedzając pytanie Tak zgłaszałem do orange przyjechali nie stwierdzili problemów pojechali do siebie.
Proszę odpowiedzcie mi na pytanie czy lepiej jakbym kupił sam router połączył go z liveboxem czy kupić router z modemem.
Czy to prawda że nie które sprzęty orrange blokuję i nie działają z neostradą

Co dokładnie rozumiesz przez zrywanie wifi?
Po kablu ethernetowym Internet nadal działa? Jeśli tak, to lepiej kupić sam router, ponieważ są sporo tańsze i z obserwacji twierdzę, że modem liveboxów jest jednym z lepszych do słabych linii.

Jedyny minus, to Liveboxa nie można ustawić w tryb bridge i miałbyś NATa, ale jeśli nie wiesz o co chodzi, to nie musisz się tym przejmować.

Być może nie dogadałeś się na infolinii, skoro przysłali techników, to chyba zrozumieli, że całkiem zrywa ci Internet. Zadzwoń jeszcze raz i sprzedaj jakąś historyjkę, aby dostać zlecenie na wymianę Liveboxa w salonie.

To jest prawda, livebox 2.0 radzi sobie bez problemu na słabych liniach, po wymianie na nowszy model miałem całe mnóstwo problemów.

Możesz podpiąć do portu ethernet drugi router i jego adres dodać do DMZ.

Dodaj jeszcze informację jaką usługę masz VDSL czy ADSL?

Powiedziałem na infolini Że na kablu internet działa cały czas. I że chodzi o zrywanie wifi W telefonie ni wiadomo dlaczego pojawia się informacja połączony Brak internetu problem polega na tym iż telefon leży jakieś 20-30cm od liveboxa.Dobrze jeżeli sam router to jaki… Poza tym Zasięg samej sieci wifi liveboxa jest za mała jest to dom 1 rodzinny i livebox całego domu nie pokrywa
Usługa to ADSL

To czemu nie chcesz podpiąć dodatkowego access pointa i tak załatwić sprawę? Dodatkowo jak masz możliwość, to możesz przecież go umieścić w innej części domu/pokoju.

Czyli zrywa tylko na jednym konkretnym urządzeniu? To może ono jest wadliwe?
Inne sprzęty na WiFi działają?

Jak u mnie sie pokaże ten komunikat to znaczy że cały dom niema internetu.
Czyli jeszcze 2 telefony 1 tablet i 1 telewizor Wszystkim odcina ja potrafie sobie sprawdzić stan wifi pozostali użytkownicy nie licząc telewizora przychodzą do mnie Mariusz nie mam internetu.głownie chodzi oto że nie działa youtube albo facebook.
Poza tym nie pokrywa mi zasiegiem całego domu więc i tak musze zwiekszyć zasięg wifi.Dlaczego nie chce samego routera To napisał po części kolega maker3 Chodzi o brak mostu i problemy które mągą wystąpić u mnie z NAT -em.Jeśli kupie modem zrouterem to prrzynajmniej te problemy mnie ominą.
Tyle tylko że gdzieś na elktrodzie znalazłem informacje że urządzenia z poza orrange nie mogą sie zalogować.
Więc nie wiem czy tak naprawde mam wybór bo może jest tak że mogę kupić tylko router bo nic innego nie mogę poprostu zrobić. Przed liveboxem miałem od nich tp linka w8950n Tam robiłem taki myk że ustawiałem sobie linie na orangowym sofcie następnie wgrywałem tplinkowe oprogramowanie(firmware) po numerze było to ta sama wersja co ta orange tylko że pełna.(ta od orange była wykastrowana) tego firmwara tp linka aktualizowałem wtedy do najnowszej wersji dostępnej i tak chodziło t około pół roku.
Zerwało mi połączenie Musiałem przywrocić router do fabryki. więc ustawienia szlag trafił Próbowałem go skonfigurowałem ten router według filmiku orrange jak podłączyć własny router do usługi neostrada.
Za chorobę nie chciał sie połaczyć ani na ip4 ani 6. Dodam że kilka tygodni wcześniej dla zabawy bawiłęm sie tym urządzenie i na ipv4 udało mi sie uzyskać połączenie bez poradnika nie potrafiłem skonfigurować na nim połączenia sie ip6.Co ciekawe po sztucce którą opisywałęm wyżej działał na oryginalnym na połączeniu ipv6.Czy to możliwe żeby orange w ciągu kilku tygodni jakoś zaktualizowało zabezpieczenia żeby można się łączyć tylko na ich sofcie. Z Liveboxem nie robiłem takich sztuczek bo nie znalazłem informacji czy livebox ma jakiś oryginalny firmware wydaje sie że tylko orange.
Nie wiem w takim razie czy ta teoria o blokowaniu sprzętu jest prawdziwa. Niby to trąci jakąś teorią spiskową ale nie zdziwiłbym sie gdyby to nie była tylko teoria
Jeśli kupie router z modemem to on nie bedzie miał fimwaru orrange żeby sie nie okazało że wydam kase a koniec końców mogłem zapłacić mniej za sam router.
Kilka mięsiecy temu zakładałęm podobny temat wtedy zakup nie doszedł do skutku. Wtedy poleciliście mi takie oto cudo https://www.x-kom.pl/p/311683-router-asus-dsl-ac52u-750mb-s-a-b-g-n-ac-aneks-a-b-usb.html#specification Czy nadal to dobry wybór?