Na co zmienić C2D 1,86 GB

Witam,

Otrzymałem od szwagra płytę z C2D 1,86 GB. - to chyba najstarszy dwurdzeniowiec :slight_smile:

Na co zmienić jak mam na płytę i procesor 1500 zł ? i czy jest sens ?

Gram rzadko, lecz czasami byłoby miło coś odpalić VH

Pozdrawiam

MT

Napisz jaka to płyta i procesor.

C2D nie jest najstarszym “dwurdzeniowcem” . Najstarszy chyba był PentiumD ale mogę sie mylić :stuck_out_tongue: . Wracając do tematu napisz jaką masz płytę główną i zastanów się czy warto wydawać 1500 zł żeby czasami odpalić gierkę na VH .

P.S.Prędkość procesorów podaje się w GHz a nie GB :stuck_out_tongue: .

Pewnie masz C2D E6300. Możesz go podkręcić co da duży skok w wydajności tylko zależy jaką masz płytę, a kasę przeznaczyć na inne podzespoły.

Nie prędkość tylko częstotliwość taktowania :stuck_out_tongue:

A procesor podkręcić, dołożyć dobrą kartę graficzną i dużą ilość ramu i nie będzie problemu… oczywiście przydałoby się najpierw wiedzieć jaki konkretnie masz teraz procesor/płytę główną/ram/kartę grafiki/zasilacz

Napisz jakie masz aktualnie podzespoły wszystkie to Ci powiemy co i jak bo bez tego ani rusz. :slight_smile:

Dzięki za posty

Sprawdziłem

  • C2D E6300

  • płyta GA-945PL-S3

  • zasilacz Tracer Hellfire 450

  • do tego 4 GB Ram

  • i zmiana na Grafikę do ok 500 zł tj chyba HD 4350

I co Wy na to ?

Ok jaki zasilacz bo HD 4850 chyba zostanie - 550 W ??

no i oczywiście wymiana zasilacza obowiązkowa :slight_smile:

Zasilacz i płyta głóna do wymiany, zbierać do HD4850 od Palita w wersji Sonic.

Płyta główna może zostać tym czasowo jeżeli by blokowała podkręcanie to wtedy bym się zastanowił nad wymianą, nie zawsze stary mostek północny oznacza słabą płytę. Naturalnie tak jak kolega wyżej napisał najpierw wymiana zasilacza poźniej składanie komputera.

Ale jaki zasilacz do HD 4850 ??

550 W markowe ?

OCZ 500W wystarczy spokojnie

Corsair 450 będzie super (nie sugeruj się cyferkami, jest mocniejszy i lepszy od OCZ, ale i lekko droższy), chociaż ten OCZ też wporzo.