Na czym oprzeć stronę? CMS czy HTML?

Witam. Razem z kolegą musimy zrobić stronę WWW na taki temat: „Energia – jej źródła i wytwarzanie”. Portal będzie stać na darmowym serwerze. Zastanawiam się nad prv.pl , cba.pl i yoyo.pl.

Moje pytanie jest następujące: na czym oprzeć stronę, aby była efektowna i efektywna? Dodam, iż języków typu HTML nie znam. Swoją pierwszą stronę opartą miałem o eXtreme Fusion.

Zastanawiam się nad systemem zarządzania treścią, tzn CMS-em. Idę w dobrym kierunku?

Proszę, doradźcie mi. Nie mówię o pomocy, typu prowadzić krok po kroku, za rączkę. Chcę tylko zyskać wasze zdanie. Co Wy byście drodzy forumowicze zrobili na moim miejscu.

:wink:

Pozdrawiam serdecznie, patrollooss.

:smiley:

To najlepiej na początek: www.kurshtml.boo.pl

Jeśli nie znasz HTML - www.kurshtml.boo.pl

Darmowy hosting? Nawet jak na stronę projektu - nie polecam. Tanie i w miarę dobre - www.proserwer.pl - 3,66zł smsem.

CMS jeśli strona ma być często aktualizowana.

Jeśli ma być to zwykły projekt lub coś takiego to normalny szablon xHTML & CSS.

Jeśli chcesz mieć opcje typu logowanie, panel admina i te bajery to CMS oczywiście.

Darmowy polecam: The Portal (www.the-portal.pl), Joomla, Drupal, WordPress.

Najlepszym rozwiązaniem jest autorski system CMS, ale jeśli nie znasz HTML, CSS, PHP to go nie napiszesz :wink:

Do ogólnego zakodowania strony polecam darmowy program po polsku notepad++, a do zrobienia layoutu - graficznego projektu strony, Adobe Photoshop CS3 - TRIAL 30 DNI.

Dodam, iż strona musi być dwujęzyczna - Polska i Angielska.

No to wystarczy prościutki kod w php, i będziesz sobie wczytywał inne podstrony (ale o tym wszystkim masz w necie :wink: )

No to jak ma to być prosty projekt na coś tam, to polecam zwykły szablon xHTML & CSS.

A do angielskiej wersji, jeśli nie chce ci się pisać po angielsku, lub go zwyczajnie nie znasz, to polecam www.translate.google.pl -> wpisujesz tam adres stronki, kopiujesz link i wstawiasz na stronie np. w odnośniku obrazkowym. :slight_smile:

Verex to będzie totalnie nie profesjonalne. Już lepiej w ogóle drugiego języka nie robić :wink:

MrPigmej widziałem wiele stron z takim rozwiązaniem.

Ale jeśli “patrollooss” zna angielski, to niech pisze drugi raz to samo po angielsku. :slight_smile:

A czytałeś kiedyś te tłumaczenia? :wink:

O ile się nie mylę, to stworzenie dobrej strony w xHTML-u i CSS będzie długotrwałe. Ja mam tylko 2 miesiące na pozbieranie materiałów, przetłumaczenie ich na englisha i zrobienie WWW.

:cry:

Powinno Ci spokojnie wystarczyć

Jeśli nie znasz języka html to dobry portal to “Webnode” do przykładu podam link do mojej stronki a jestem w te klocki zielony bo to moja pierwsza stronka http://rozrywkaimuzyka.webnode.com/

2 miesiące?

Duuużo czasu :wink:

Jak ma to być jakiś projekt do szkoły, czy coś ww tym stylu, to zrób layout, potnij go, zakoduj w xHTML&CSS, i masz :slight_smile:

Potem tylko daj treść po angielsku i proszę bardzo :wink:

Na cmsie możesz postawić jak chcesz często aktualizować stronę.

Heh, to w większości zależy od:

*twoich umiejętności

*twojego czasu który chcesz poświęcić

*tego co lubisz

Jeśli ma to być strona informacyjna to HTML, a jeśli portal to bez CMS nie ruszy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zdecydowanie CMS - Możesz dodawać treści bez edytowania plików html :slight_smile:

No nie, w ogóle, pliki się nie edytują. Przecież treść jest pobierana z kosmosu

soanvig , 99% obecnym CMSów zapisuje dane w bazie danych. A plików się nie rusza.

A co do autorskiego CMSa - to nie zabawa dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę. Jeśli to ma być sensowne, to trzeba się trochę napracować :wink:

Coo? Lepiej by było oprzeć stronę o html, przy okazji by się nauczył html.

Skrypty na rejestracje logowanie są w necie wystarczy znać podstawy MYSQL.

Potem tylko komentarze itp.

Tylko pytanie - czy każdy musi znać html itd?

Jeśli potrzebny Ci zeszyt, aby w nim pisać, idziesz do papierniczego i kupujesz.

Nie obchodzi Cię proces produkcji.

Tutaj jest tak samo.

Nie każmy każdemu poznawać html.