Na czym polega format baterii w telefonie?

Witam 8)

Dzisiaj chciałbym sie ja was spytać na czym polega dokładnie formatowanie baterii od telefonu i czym grozi złe sformatowanie baterii od telefonu bo słyszałem troche na ten temat ale rzadnych konkretów prosze o pomoc?

:google:

no ok linki linkami ale ja tesh chciałbym wiedziec od reki czyli od was pisemnie wiedziec na czym to polega ok ! :x

  1. rozładowujesz na maxa aż padnie

  2. Ładujesz na maxa aż wskaźnik przestanie mrygać. słyszałem różne głupoty, że trzeba 12H 24H. BZDURY! Nawet w instrukcji telefonu pisze, że baterię należy formatować do pełnego załadowania, czyli gdy wskaźnik przestanie mrygać. Czas ładowania może być różny w zależności od baterii, firmy i ładowarki

  3. I tak z 3 - 4 razy

Witam,

Ludzie, formować a nie formatować…

niestety nie masz racji, poczytaj to

http://sms.pl/sgsm/sgsm,56.html

formować to możesz glinę lub inną masę plastyczną

Witam,

Sądzę, że jest odwrotnie, znaczy Ty nie jej nie masz :wink: .

Poczytaj jakiekolwiek ŹRÓDŁA bądź fora specjalistyczne zajmujące się elektroniką, elektryką czy choćby fotografią.

W elektroniku też mnie tak uczyli.

To, że ktoś kiedyś źle usłyszał i przekazał dalej nie znaczy wcale, że tak jest.

To pojęcie już się utarło - wiem - ale nadal pozostaje błędne.

Formatować to możesz dyskietki bądź dyski :wink: .

Poczytaj:

http://groups.google.pl/group/pl.misc.e … d8dfaa9f4c

Na tej grupie ludzie wiedzą, co mówią, wierz mi.

Do tego google-> formowanie czy formatowanie baterii OR akumulatorów.

Znajdziesz sporo postów z takim samym jak moje zastrzeżeniem.

Wnioski wyciągnij sam.

Na niczym - nie ma czegos takiego :stuck_out_tongue:

Ładujesz ją ze 3 razy aż się uformuje lub sformatuje oczywiście na wyłączonym telefonie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Czy formowanie baterii można przeprowadzić w każdej chwili?

Czy stanie się coś, jeśli zbyt wiele razy to się zrobi?

Czy trzeba to robić koniecznie przy wyłączonym telefonie?

Byś się nauczył że te zjawisko nie występuje :stuck_out_tongue:

Najlepiej przeprowadzić to odrazu po kupnie baterii.

PS: W nowszych bateriach, “formatowanie” jest zbędne poniważ bateria “nie zapamiętuje” ładowania.

To po prostu polega na ładowaniu baterii.

Jeszcze nie słyszałem o przypadku, żeby bateria się popsuła gdy ją ktoś ładuje :slight_smile:

Nie koniecznie, ale wtedy telefon nie zużywa baterii, tak jak to nastepuje przy włączonym telefonie.