Na czym polega kompilacja systemu? Jak przebiega?

Nie odbierz tego jako flame ale czy odświeżyłeś pakiety

apt-get update

tak odświeżyłem :stuck_out_tongue:

Do instalacji sterowników zamkniętych kart graficznych możesz wykorzystać skrypt sgfxi.

Odpal system w trybie tekstowym i wpisz:

cd /usr/local/bin

wget -Nc smxi.org/sgfxi

chmod +x sgfxi

./sgfxi

Później postępuj zgodnie z instrukcjami.

Ntfs-3g straciło sens bytu w systemie Linux od czasu, gdy jądro wspiera zarówno odczyt, jak i zapis. W systemach takich, jak FreeBSD i innych, w których jądro wspiera jedynie tryb tylko do odczytu korzysta się z tego sterownika. Linux wspiera od dawna tryb zapisu na partycji ntfs i sprawuje się lepiej niż sterownik Ntfs-3g.

Dodaj partycję do pliku /etc/fstab i partycja będzie montowana automatycznie, podczas uruchamiania systemu - wystarczy taki wpis

/dev/sdXY /punkt/montowania ntfs rw 0 0

sdXY to partycja ntfs, /punkt/montowania to katalog, w którym ma być montowana partycja ntfs, np. /media/windows (katalogu /media/windows tworzyć nie musisz, będzie on tworzony automatycznie podczas montowania i automatycznie usuwany podczas odmontowania partycji).

Pozdrawiam!

Szkoda że nie ma szerokich możliwości taka konfiguracja. Chodzi mi o to że jak ja sobie sam zainstalowałem z synaptica to dlaczego to nie działa :)? Chyba lepiej jak jeszcze pozostane przy ubuntu jakiś czas?..

Co Ci dokładnie nie działa?

nie działa mi ntfs, sterowniki do karty graficznej(analogicznie compiz)

Próbowałeś instalację za pomocą sgfxi, o czym pisałem wcześniej?