Na czym polega przesyłka za pobraniem?

Nie wiem w jaki sposób to wyliczyłeś, u mnie wychodzi 23,50 lub 28,50

Usługi krajowe

Przesyłka pobraniowa priorytetowa - przekazanie kwoty pobrania na rachunek bankowy - gabaryt B

Masa: ponad 2kg do 5kg

Opłata zasadnicza 23.50 zł

Suma 23.50 zł

Usługi krajowe

Przesyłka pobraniowa priorytetowa - przekazanie kwoty pobrania pod wskazany adres - gabaryt B

Masa: ponad 2kg do 5kg

Opłata zasadnicza 28.50 zł

Suma 28.50 zł

W tym wypadku masz 2 wyjścia: Przelew na konto - po zakończeniu aukcji, wylicytowaną kwotę + koszty przesyłki wpłacasz na konto sprzedającego i czekasz na paczkę, albo Paczka Pobraniowa, po zakończeniu aukcji czekasz na paczkę, idziesz na poczcie i płacisz przy doborze paczki za przedmiot + koszty wysyłki + koszty wysyłki pieniędzy do sprzedającego. O sposobie finalizacji musisz powiadomić sprzedającego po zakończeniu aukcji.

Błąd.

Przelew na konto = wpłacasz pieniądze na konto sprzedającego (w banku lub na poczcie), dopiero po tym wysyła paczkę.

Paczka pocztowa priorytetowa = paczka jest wysyłana wyłącznie tzw. pocztą priorytetową (wtedy powinna przyjść szybciej niż tzw. pocztą ekonomiczną, czyli zwykłą przesyłką, ale bywa z tym różnie). Oczywiście dopiero po wpłacie pieniędzy.

Paczka priorytetowa czy pobraniowa, tylko kilka liter różnicy - pomyliło mi się :wink:

Ja bym tam paczki przez pocztę nie wysyłała, wolę skorzystać z usług jakiegoś kuriera, bo mam pewność, że dojdzie, a nie tak jak na poczcie - nie dość, ze się długo czeka, to jeszcze zawsze wychodzą jakieś problemy. Poza tym maja tam wielki bałagan.

U kurierów dużo lepiej nie jest. Jedyny przypadek, kiedy wysłałbym paczkę kurierem to sytuacja, kiedy musi być dostarczona na następny dzień. Na poczcie też można wybrać opcję paczki z zadeklarowaną wartością i wtedy jest ubezpieczona.

Poczta ma taką zaletę, że z listonoszem (paczkowózcą?) łatwiej jest się dogadać niż z kurierem. Kurierzy mają do obsługi znacznie większe obszary i niechętnie jeżdżą po małych miejscowościach i wsiach. Są przypadki, kiedy paczkę lepiej odebrać osobiście (kiedy odbiera ktoś z rodziny, lub co gorsza sąsiad, zwykle nie sprawdzi, czy wszystko jest ok i nie spisze z kurierem protokołu szkody), jednak podczas pracy kuriera w danym rejonie jest się w pracy/szkole. Wtedy pozostaje jechać do magazynu firmy i tam ją odebrać. Rozwoziciel paczek z poczty ma do obsługi niewielki rejon (w moim przypadku małe miasto z okolicznymi wsiami), jeśli nie skończył jeszcze rozwożenia paczek, można do niego zadzwonić żeby podjechał. A jeśli już się nie zdąży, paczkę można odebrać na poczcie zamiast jeździć po kilkadziesiąt km do magazynu.

Pewności nigdy nie ma, kurierzy potrafią tak samo zgubić paczkę jak poczta, z drugiej strony, kupując coś w necie jesteśmy na łasce sprzedającego np. wysyła tylko pocztą, i wtedy albo poczta, albo nie kupujemy, bo kurierem na nie wyśle,

Jedynie Kpc21 sensownie napisał, a reszta to jakieś głupoty pisze yy.

  • Że co? Wysłanie kurierem oznacza 100% pewności, że paczka nam dojdzie? Są firmy kurierskie, które mają większy bajzer niż nasza PP, ale ZUSu to chyba nic nie przebije :stuck_out_tongue: . PP długo się czeka? Taka świetna firma kurierska “Quriers” woziła towar dłużej niż tydzień =D> , kurierzy też są fajni, zostawiają towar pod drzwiami, odjadą bez sporządzenia protokołu (przyjmijmy, że towar jest uszkodzony) , zacznie bluźnić na klienta i jego rodzinę :slight_smile: . Jedynie prywatne firmy kurierskie się starają.

Jeżeli wysyłamy towar za pobraniem, to oczywiście płacimy za przesyłkę i płaci za nią nadawca, tylko zależy od tego czy nadawca bierze ten koszt na siebie czy wcześniej płaci mu za przesyłkę odbiorca i przesyłka pobraniowa jest droższa, ponieważ później kurier/poczta musi przekazać pieniądze, które weźmie od odbiorcy do nadawcy.

A czy istnieją jakieś publiczne firmy kurierskie? Jest co prawda Pocztex, ale to chyba usługa komercyjna.

Wiedziałem, że się o to zapytasz :lol: . Chodziło mi o mniejsze firmy kurierskie, nie takie jak UPS, DHL, Raben, Schenker, Dachser, Siódemka, Quriers, DPD. Chociaż Quriers to chyba już mniejsza firma, ponieważ rzadko niszczyli towar, ale strasznie długo wozili… Tam panuje zupełnie inna organizacja.

A ja mam problem z tym, ze na Allegro sprzedałem pewien przedmiot i chce go wyslac przesylka pobraniowa priorytetowa. wiem juz ze placi sie za nia przy odbiorze ale bylem na poczcie i pani mi wyliczyla ze za przesylke mam zaplacic 28 zl. I tu moje pytanie przesylka kosztuje 28 zl a zawartosc 90 zl , to ile mam napisac na rachunku? 90 zł czy 118 zł ma zaplacic ten gosciu przy odbiorz

Opłatę za płatność przy odbiorze ponosi kupujący. Oczywiście wszystko zależy od kupującego (tzn jaką przesyłkę chce wybrać) i to on za nią płaci.